ceturtdiena, 2012. gada 18. oktobris

Krājbankas administratora atlīdzība sasniedz gandrīz 2 miljonus latuLikvidējamās a/s Latvijas Krājbankas administrators un administratora palīgs līdz septembra beigām atlīdzībās saņēmuši 1,998 miljonus latu.
Kā liecina publikācija oficiālajā laikrakstā Latvijas Vēstnesis, līdz augusta beigām administrators atlīdzībā bija saņēmis 1,711 milj. latu, savukārt septembrī administrators un administratora palīgs atlīdzībā saņēmis 287,8 tūkstošus latu.

Kopējie maksātnespējas procesa izdevumi septembrī bijuši 976 tūkstoši latu, no kuriem 409 tūkstoši latu bija nepieciešamie izdevumi kredītiestādes mantas uzturēšanai un nepieciešamo darba telpu uzturēšanai maksātnespējas procesa laikā.
Līdz septembra beigām no maksātnespējīgās AS Latvijas Krājbanka īpašumu izsolēm bija atgūti aptuveni divi miljoni latu, informēja bankas maksātnespējas administratora KPMG Baltics pārstāvis Oskars Fīrmanis.
O. Fīrmanis iepriekš skaidroja, ka atlīdzība nav administratora peļņa: «No atlīdzības administratoram pašam ir jāsedz visi izdevumi, kas saistīti ar līdzekļu atgūšanu: tiesvedības procesi gan Latvijā, gan ārzemēs, tāpat arī kredītu administrēšanas izdevumi, kā, piemēram, finanšu speciālistu algas, forensic izpētes (krāpniecības izpētes) izdevumus un naudas piedziņas izdevumus. Turklāt administratora komandā strādā 30 darbinieki uz pilnu slodzi».
Krājbankas administratora atlīdzības apmērs tiek aprēķināts tikai no faktiski atgūtajiem līdzekļiem, turklāt pastāv virkne izņēmumu, par kuru atgūšanu atlīdzība nepienākas, piemēram, nauda, kas iegūta no publiski kotēto vērtspapīru pārdošanas.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru