piektdiena, 2012. gada 26. oktobris

Koziols atklāti pastāsta, kuri cilvēki izveidoja Rīgas «Dinamo»Pēdējā laikā ar mediju palīdzību savstarpējos apvainojumos iesaistījušies «Dinamo» padomes priekšsēdētājs Juris Savickis un Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans. Pēdējais arī vairākkārt norādījis, ka ir piedalījies kluba dibināšanā, bet Koziols «Diena.lv» pauž citu nostāju.

«Tas notika tajā laikā, kad ar «Rīga-2000» gadu no gada uzvarējām Latvijas čempionātā. Bija jau iekrāti četri čempionu tituli, un palikšana šajā līmenī būtībā nozīmēja stagnāciju. Sākotnēji man bija doma ar komandu spēlēt Krievijas augstākajā līgā. Teicu Balderim: ja brauksi uz Krieviju, paņem mani līdzi un iepazīstini ar vajadzīgajiem cilvēkiem. Varbūt izdodas,» stāsta Koziols.

«Viņš [Balderis] man piezvanīja 2007. gada maijā, kad Maskavā notika pasaules hokeja čempionāts. Sacīja, ka ir uzaicināts uz veterānu spēli un lai es braucot līdzi. Piekritu, un kādā no spēlēm Helmuts mani iepazīstināja ar Vjačeslavu Fetisovu. Viņam arī izstāstīju savu ideju par spēlēšanu Krievijas līgā. Fetisovs savukārt pieaicināja Aleksandru Medvedevu, kuram šī iecere iepatikās. Tālāk jau bija zvans Vladislavam Tretjakam, lai Latvijas klubam nodrošina spēlēšanas atļauju. Medvedevs gan apvaicājās par sastāva komplektāciju un mūsu finansiālajām iespējām. Apsolīju, ka no Latvijas spēlētājiem izdosies nokomplektēt komandu, kura par medaļām necīnīsies, taču stabili turēsies tabulas vidusdaļā. Pateicu arī atklāti, ka mums pašiem neizdosies aizpildīt visu budžetu. Naudas jautājuma atrisināšanā savukārt lielākais nopelns ir Aigaram Kalvītim, kurš pēc tam lidoja uz Maskavu. Tika panākta vienošanās par «Itera» kompānijas atbalstu, un nākamajā stadijā jau iesaistījās Juris Savickis. Tā viss sākās, tāpēc Kirova stāstītais ir viņa izdomājums,» intervijā medijam piebilst bijušais «Dinamo» prezidents.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru