ceturtdiena, 2012. gada 25. oktobris

Jauni rāmji patērētāju kredītiemRosina noteikt, ka klientu maksātspēja būs jāvērtē arī, izsniedzot mazos kredītus līdz 100 latiem; nāksies uzrādīt pietiekamus ienākumus.
Šīs izmaiņas piedāvā Ekonomikas ministrija (EM). Pašlaik saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības likumu, kredīta devējam izsniedzot kredītus, kas nepārsniedz vai nedrīkst pārsniegt 100 latu, nav jāizvērtē patērētāja spēja atmaksāt kredītu. Tas nav jādara arī pirms vienošanās par kredīta kopējās summas būtisku palielināšanu.

Likumprojektā arī piedāvāts iegrožot kredītu izsniegšanu personām bez pastāvīgiem ienākumiem. Kreditētāji nepietiekami izvērtē patērētāju maksātspēju, līdz ar to būtu jāaizliedz izsniegt kredītu personai, kam nav pastāvīgu un pietiekamu ienākumu.
Atbildīgāku aizņemšanos cerēts veicināt arī, nosakot konkrētu ierobežojumu minimālajai pirmajai iemaksai. Izvērtējot patērētāju paradumus saistībā ar līzinga līgumiem, secināts, ka maza pirmā iemaksa vai pat neesoša līdzdalība līzinga līgumos rada risku nepārdomātai līzinga priekšmeta izvēlei.
Līdz ar to likumā paredzēts noteikt, ka patērētāja kreditēšanas līgumiem, saskaņā ar kuriem tiek finansēta jaunas preces iegāde, kredīts izsniedzams ne vairāk kā 90% apmērā no attiecīgās preces vērtības.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru