otrdiena, 2012. gada 23. oktobris

Jau novembrī par braukšanu bez biļetes sods - Ls 45.90


Paredzēts, ka jau no 26.novembra par braukšanu bez biļetes Rīgas sabiedriskajā transportā būs jāmaksā līgumsods un tas būs lielāks nekā līdz šim piemērotie administratīvie sodi.
Kā pastāstīja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvis Uģis Vidauskis, detalizēta informācija par jauno sodu apmaksas sistēmu pilsētas sabiedriskajā transportā tiks sniegta rīt, 24.oktobrī.

Kā ziņots, 28.augustā valdība pieņēma noteikumus, kas paredz, ka turpmāk bezbiļetniekiem tiks piemērots nevis administratīvais sods, bet līgumsods, kura maksimālais apmērs tiks pielīdzināts lielākajai abonementa biļetes cenai - «Rīgas satiksmes» pasažieriem tas nozīmē, ka  maksimālais soda apmērs, visticamāk, pieaugs līdz 45,90 latiem, toreiz pastāstīja uzņēmuma preses sekretārs Viktors Zaķis.

Braukt bez biļetes ir izdevīgāk

«Rīgas satiksme» šādas izmaiņas vērtēja pozitīvi. Pašreiz maksimālā soda nauda par braukšanu ir  pieci lati, par citiem pārkāpumiem - līdz 15 latiem. «Bezbiļetnieku skaits liecina par to, ka dažkārt braukt bez biļetes ir izdevīgāk, nekā to iegādāties. Bargāki sodi varētu sekmēt pretēju efektu, kas ir arī «Rīgas satiksmes» mērķis,» norādīja Zaķis.

Vienlaikus «Rīgas satiksme» uzsvēra, ka soda naudas iekasēšana nav pašmērķis un to nevar samērot ar ienākumiem no biļešu tirdzniecības. 2011.gadā sodīti 68 689 bezbiļetnieki, no kuriem soda naudās iekasēti 202 214 lati.

«Rīgas satiksmes» pārstāvis augusta beigās uzsvēra - lai jaunos Ministru kabineta noteikumus varētu attiecināt uz «Rīgas satiksmes» sabiedrisko transportu, soda apmēri vispirms būs juridiski jānostiprina. Tikai pēc visu juridisko procedūru pabeigšanas jaunie sodi varēšot stāties spēkā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru