ceturtdiena, 2012. gada 25. oktobris

Iespējami vētras postījumi; vietām - spēcīgs sniegputenisSākot no ceturtdienas vakara, Latvijas piekrastē pastiprināsies ziemeļrietumu vējš, kas naktī Kurzemes rietumu piekrastē, agrā piektdienas rītā arī Vidzemes piekrastē pāraugs vētrā. Lielākie vēja postījumi iespējami Rīgā un citviet Vidzemes piekrastē.
Jau ziņots, ka ceturtdien Latvijā pieņemsies spēkā ciklons un strauji pazemināsies atmosfēras spiediens. Latgales dienvidu daļā ceturtdienas vakarpusē kopā ar spēcīgu lietu gaidāmas dienvidrietumu vēja brāzmas līdz 15-17 metriem sekundē (m/s).

Ceturtdienas vakarā lietus vietām pāries sniegā un sāks apledot ceļi. Piektdienas rītā jau daudzi ceļi būs apledojuši un apsniguši. Piektdien gan naktī, gan dienā valsts lielākajā daļā brīžiem snigs un puteņos, dažviet būs intensīvs sniegputenis ar redzamības pasliktināšanos līdz pārsimts metriem. Vietām sniegputeni pavadīs pērkona dārdi. Starp mākoņiem piektdien spīdēs spoža saule.

Naktī uz piektdienu Kurzemes rietumu piekrastē, agrā piektdienas rītā arī Vidzemes piekrastē rietumu, ziemeļrietumu vēja ātrums brāzmās sasniegs 21-26 m/s. Galvaspilsētā piektdienas rītā prognozētas vēja brāzmas līdz 21 m/s, pilsētas ziemeļos pie Rīgas jūras līča - līdz 26 m/s. Vējš vietām lauzīs kokus un nodarīs citus postījumus, bet ūdens līmeņa celšanās nebūs tik liela, lai radītu plūdu draudus.

Brāzmains vējš saglabāsies līdz sestdienas naktij. Latvijas lielākajā daļā rietumu vēja ātrums brāzmās piektdien nav gaidāms lielāks par 14-19 m/s.

Gaisa temperatūra naktī uz sestdienu un svētdienu noslīdēs līdz -1..-7 grādiem, maksimālā gaisa temperatūra būs +1..+7 grādi. Laiks būs visai saulains, bet vietām - pārsvarā Kurzemē un Vidzemē - no jūras nākoši mākoņi nesīs nokrišņus, tostarp stipru snigšanu. Iespējams, ka vietām Vidzemē nedēļas nogalē izveidosies desmit centimetru bieza sniega kārta.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru