trešdiena, 2012. gada 31. oktobris

Estonian Air «katapultē» Taskilu; viņa vietā bankrotējušas lidsabiedrības vadītājsLīdz ar visu valdes sastāvu no amata atstādināts līdzšinējais Estonian Air prezidents Tero Taskila, kurš pirms darba Igaunijas lidsabiedrībā pildīja Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic komercdirektora amata pienākums, vēsta ERR.

Taskila no amata atstādināts tādēļ, ka Estonian Air vadība uzņēmusies riskus, kas būtiski pasliktinājuši aviokompānijas finanšu rādītājus.
Novembrī Taskilas vietā Estonian Air vadītāja amatā stāsies Jans Palmers.
Estonian Air zaudējumi šā gada pirmo deviņu mēnešu laikā sasniedza 20,2 miljonus eiro, kas ir teju divas reizes vairāk, salīdzinot ar Igaunijas lidsabiedrības zaudējumiem attiecīgajā laika periodā pirms gada (11,2 miljoni eiro).
Kopumā Igaunijas aviopārvadātāja zaudējumi 2012. gadā, visticamāk, būs apjomīgākie kompānijas vēsturē, raksta ERR.
Jaunais Estonian Air vadītājs un valde sagatavos jaunu aviokompānijas darbības plānu un prezentēs to Igaunijas Ekonomikas ministrijai līdz šā gada novembra beigām.
T. Taskila Estonian Air prezidenta amata pienākumus sāka pildīt 2011. gadā. Toreiz Taskila izteica cerību panākt, ka Igaunijas lidsabiedrība jau 2012. gadā strādās ar peļņu. Taskilas mēnešalga, strādājot Estonian Air, bija ap 30 tūkstošiem eiro, izsaucot kritiku Igaunijas sabiedrībā.
Jaunais Estonian Air vadītājs Jans Palmers ir zviedrs un pirms darba Igaunijas aviokompānijā vadīja Dānijas lidsabiedrību Cimber Sterling, kas pērn bankrotēja. Pirms tam Palmers darbojies Zviedrijas kravas aviopārvadājumu kompānijā Amapola Flyg, bet vēl pirms tam bija Skyway Group vadītājs.
Sīkāku informāciju par T. Taskilas aiziešanu no Estonian Air Igaunijas lidsabiedrība sniegs šodien Tallinā plkst. 12. Tajā pašā laikā Igaunijas galvaspilsētā notiks arī Latvijas nacionālās lidsabiedrības airBaltic preses konference, kurā aviokompānija informēs par saviem plāniem Igaunijā.
airBaltic pārstāvis Jānis Vanags uzsvēra, ka viens laiks abām preses konferencēm un tas, ka airBaltic pārstāvji pašlaik atrodas Igaunijā, ir tikai sakritība. «airBaltic uzskata Igauniju par vienu no saviem mājas tirgiem, un nekas airBaltic darbībā Igaunijā turpmāk nemainīsies, savukārt paziņojums par T. Teskilas atstādināšanu no amata un airBaltic atrašanās Igaunijā vienā un tajā pašā laikā ir tikai sakritība,» uzsvēra Jānis Vanags.
Viņš pauda, ka pašlaik, saistībā ar Estonian Air paziņojumu, Tallinas lidostas vadībā jūtama spriedze un neskaidrība par nākotni. airBaltic izmaiņas kaimiņvalsts nacionālās aviokompānijas vadībā nekomentēs, norādīja J. Vanags.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru