ceturtdiena, 2012. gada 18. oktobris

Ekonomists: Atkal dzīvojam kā treknajos gadosMūsu valsts problēma ir tā, ka imports vienmēr ir lielāks nekā eksports un aug vēl ātrāk, uzskata ekonomists, uzņēmuma «Primekss» šefs Jānis Ošlejs.
Intervijā laikrakstam «Diena» viņš norāda, ka varam vairāk importēt nekā eksportēt, jo saņemam finanšu resursus no Eiropas Savienības, turklāt Latvijā ieplūst nauda, kas savulaik atradās Kiprā, bet tagad eirozonas krīzes rezultātā nonāk pie mums.

«Mēs šobrīd atkal dzīvojam kā treknajos gados, kas daudz neatšķiras no pirmskrīzes treknajiem gadiem. Tāpat kā toreiz tirdzniecībā vērojama izaugsme. Cilvēki jūtas finansiāli drošāk un atkal brīvi tērē naudu,» saka Ošlejs.

Viņš gan uzsver, ka tomēr nedrīkst aizmirst, ka treknajiem gadiem sekoja krīze. «Lai izkļūtu no dzīves divās galējībās – treknie gadi un krīze, atkal jauni treknie gadi un jauna krīze, mums jāiemācās dzīvot pašiem no savas naudas, nevis aizņemoties, jāiemācās eksportēt vairāk, nekā importējam. Ja mēs neizmācīsimies dzīvot bez parādiem, tad visu laiku būsim krīzes draudu ēnā,» tā ekonomists.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru