trešdiena, 2012. gada 31. oktobris

Ekonomikas doktors: Kamēr Latvijā nav vidusšķiras, nekas nemainīsiesProgresīvā nodokļu sistēma, kuru pēdējā laikā aktīvi apspriež politiķi, neko nedos, jo Latvijā nav vidusšķiras. Kamēr tās nav, nekas nemainīsies.

Šādu viedokli intervijā radio «Baltkom» trešdien pauda Stratēģiskās pētniecības un vadības centra valdes priekšsēdētājs, ekonomikas doktors Andris Deniņš.

«Jāgaida, kad parādīsies vidusšķira, tad varētu kaut ko sākt domāt,» norādīja ekonomists.

Ekonomists uzskata, ka visas runas par dažādiem nodokļiem rada nenoteiktību. «Mēs nedrīkstam aiztikt kādu nodokli atsevišķi. Ja runājam par nodokļiem, tad jāpārskata visa nodokļu sistēma kopumā, tikai tad būs rezultāts,» sacīja Deniņš.

Jau ziņots, ka labklājības ministre Ilze Viņķele (V) uzskata- iniciatīva ieviest diferencētu neapliekamo minimumu varētu sasniegt vairākus mērķus – ļaut cilvēkiem ar zemākiem ienākumiem uz rokas saņemt vairāk, vienlaikus nepalielināt darbaspēka izmaksas, ka arī samazināt ēnu ekonomikas īpatsvaru.

Viņa gan atturējās minēt konkrētus ienākumu griestus, pie kuriem neapliekamā minimuma apmērs mainītos, norādot, ka pašlaik vēl kopā ar Finanšu ministriju notiek risinājuma modelēšana.

Ministre arī apliecināja, ka patlaban kā vēl viens no variantiem tiek izskatīts progresīvs IIN. Lai izšķirtos, kuru modeli ieviest, būtiski būs tādi faktori kā vienkāršāka administrēšana, iedzīvotājiem un uzņēmējiem saprotamāka sistēma un mazākas izmaksas.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru