pirmdiena, 2012. gada 22. oktobris

Dombrovskis: Latvijai būtu jāmācās samērot vēlmes ar iespējāmLatvijai no kaimiņvalsts Igaunijas būtu jāmācās samērot vēlmes ar iespējām, to intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» sacīja premjers Valdis Dombrovskis (V).
«Tagad ļoti populāri spriest, kā igauņi to un šito dara labāk, un par to daudz kam jāpiekrīt. Tad jāskatās, kāds tam iemesls. Un iemesls ir, ka Igaunijas politiķi bijuši pacietīgāki un tālredzīgāki, jau 80. gadu sākumā pieņemot lēmumu par valsts budžeta sabalansēšanu, un pie tā pieturējušies, cik spējuši. Rezultātā viņi nemaksā 250 miljonus latu aizņēmuma procentos, bet virza šos līdzekļus dažādām vajadzīgām lietām. Tiek novērtēta arī Igaunijas finansiālā stabilitāte, viņiem ir vieglāk piesaistīt investīcijai,» sacīja Dombrovskis.

Premjers atzīst, ka pirmais šīs valdības gads bijis sarežģīts, taču Latvijai izdevies sekmīgi pabeigt starptautiskā aizdevuma programmu un atgriezties pie izaugsmes.

«Ja paraugās uz valdības pirmo gadu kopumā, man gribētos koncentrēties uz atskaiti par padarīto, ne tik daudz spriest, cik un kuram ministram pamatoti prasījuši atkāpties,» sacīja Dombrovskis.

Viņš uzsvēra, ka šobrīd Latvija ir visstraujāk augošā ekonomika ES.

 Daudz padarīts, stabilizējot valsts finanses, paaugstinot kredītreitingus un samazinot procentlikmes, ko maksājam parādu apkalpošanā. Pēctecībā turpināti iepriekšējo valdību noliktie pasākumi – pirmkārt, ēnu ekonomikas apkarošanā. Pēc principa «labāk vēlu nekā nekad» tika ieviestas nulles deklarācijas. Šo lēmumu vajadzēja pieņemt 1992., nevis 2012. gadā. Diemžēl šie gadi pagāja ar nepārtrauktām atrunām, kāpēc to nevar izdarīt. Tagad tomēr ir zināms atskaites punkts, lai VID sekmīgāk kontrolētu fizisku personu legālo ienākumu atbilstību izdevumiem,» sacīja Dombrovskis.

Viņš akcentēja, ka tikpat būtisks pasākums ir uzņēmēju «baltais saraksts», kurā iekļauti godīgie nodokļu maksātāji, kam tādējādi ļauts samazināt administratīvo izdevumu slogu.

«Šā gada laikā pieņēmām Latgales atbalsta programmu, ar kuru divu gadu laikā novirzīsim vairāk nekā 80 miljonus latu reģiona attīstībai. Tas nozīmēs atbalstu uzņēmējdarbībai, reģiona ceļu un infrastruktūras sakārtošanu. Daudz nācās nodarboties saistībā ar februārī notikušo Lindermana–Ušakova referendumu, kurā sabiedrība pateica skaidru nē divvalodībai Latvijā. Balstoties uz šo negatīvo pieredzi, tika sagatavota programma sabiedrības saliedētības veicināšanai. Ar to visu gan redzam, ka šī ideoloģiskā cīņa turpinās un nav beigusies,» tā Dombrovskis.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru