pirmdiena, 2012. gada 29. oktobris

Dīvānzemniekus grib izdzīt no komforta zonas


Lai mudinātu efektīvi izmantot lauksaimniecības zemes, Zemkopības ministrija piedāvā būtiski - no pašreizējiem 30% līdz 70% - palielināt slieksni, kad zeme tiek uzskatīta par apstrādātu.
Šādu priekšlikumu nekustamā īpašuma nodokļa likuma grozījumos otrajam lasījumam ir iesniedzis Saeimas deputāts un Zemkopības ministrijas parlamentārais sekretārs Eduards Smiltēns.

Ja šis priekšlikums tiks akceptēts, tad pašreizējā nekustamā īpašuma nodokļa papildlikme - 1,5% - būs jāmaksā ļoti daudziem lauksaimniecības zemes īpašniekiem, kuriem tā par apstrādātu tika uzskatīta līdz šim, jo tie apstrādāja trešdaļu vai pat pusi šīs zemes.
«Pašreizējā norma, ka lauksaimniecībā izmantotā zeme tiek uzskatīta par apstrādātu, ja ir apstrādāti tikai 30% no visas lauksaimniecībā izmantojamās zemes, nav devuši pietiekami lielu stimulu, lai zemes īpašniekus mudinātu izmantot zemi lauksaimnieciskās produkcijas ražošanai, tāpēc piedāvājam šo proporciju palielināt līdz 70%,» skaidro E. Smiltēns.
Viņš rāda uz Valsts zemes dienesta sniegto informāciju, ka 2012. gadā nekustamā īpašuma nodokļa maksājums neapstrādātai lauksaimniecībā izmantojamai zemei (pie kopējās nodokļa likmes 3%) svārstās no apmēram 6 Ls/ha Latgalē līdz apmēram 25 Ls/ha Zemgalē. «Līdz ar to pašreiz ir izdevīgāk maksāt nekustamā īpašuma nodokli pie paaugstinātās nodokļa likmes, nekā apstrādāt lauksaimniecībā izmantojamo zemi,» secina E. Smiltēns.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru