otrdiena, 2012. gada 30. oktobris

Blērs: Eiropai ir nepieciešams viens vēlēts prezidentsEiropai ir nepieciešams viens vēlēts prezidents, ar šādu priekšlikumu vakar nācis klajā bijušais britu premjerministrs Tonijs Blērs, uzstājoties ar runu Eiropas Nākotnes padomes sanāksmē Berlīnē.
Blērs uzsvēris, ka prezidents Eiropai būtu nepieciešams kā daļa «no glābšanas plāna», lai izvilktu eirozonu no parādu nastas.

Blēra paziņojums sekoja Eiropas Centrālās bankas vadītāja Mario Dragi teiktajam, ka Briselei vajadzētu «tieši koriģēt valstu nacionālos budžetus». Dragi Vācu izdevumam «Der Spiegel» norādījis - «lai atjaunotu uzticību eirozonai, valstīm jāziedo sava suverenitāte Eiropas līmenī.»

«Daudzu valstu valdībām ir jāsaprot, ka tās zaudējušas savu nacionālo suverenitāti jau sen, jo ļāvušas krāties parādiem. Tagad tām nepieciešama finanšu tirgu labvēlība. Tikai tad, kad eirozonas valstis vēlēsies dalīties ar savu suverenitāti Eiropas līmenī, tās atgūs savu suverenitāti,» norādījis Dragi.

Blērs savā savukārt runā norādījis, ka būtu nepieciešams ievēlēt vienu vadītāju, kas iedvestu entuziasmu «Eiropas projektā». Tas, viņaprāt, ļautu vēlētājiem justies tuvāk Briselei.

Tāpat Blērs norādījis, ka politiski un ekonomiski sadalīta eirozona ir lemta sabrukumam.

Blēra teikto daudzi skaidro kā uzkrītošu vēlmi pašam tikt ievēlētam minētajā amatā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru