ceturtdiena, 2012. gada 25. oktobris

Baņķieri par Brazovski: valsts nemāk noturēt intelektuālo potenciāluBaņķieri pauda nožēlu par Saeimas lēmumu atkārtoti neievēlēt Jāni Brazovski Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāja vietnieka amatā. Pats J. Brazovskis šo lēmumu uztvēris salīdzinoši mierīgi un gatavs pieņemt jaunus izaicinājumus.

Aptaujātie baņkieri kopumā nelabprāt komentē izmaiņas savas uzraudzības iestādes vadībā. Swedbank Latvijā vadītājs vien pauda nožēlu, ka J.Brazovskis nav ievēlēts, jo ir augsta līmeņa profesionālis.
«LKA pauž nožēlu, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisijā pēc Jāņa Brazovska neapstiprināšanas amatā būs par vienu pieredzējušu profesionāli mazāk, turklāt tādu profesionāli, kurš ir pieredzējis vairāk nekā vienu banku krīzi un kam ir nozīmīga pieredze šo krīžu vadīšanā,»  norāda Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) prezidents Mārtiņš Bičevskis.
«Cerams, ka finanšu sistēma kopumā šo profesionālo cilvēku nezaudēs, un novēlam J.Brazovskim atrast maksimāli labāko iespēju pielietot praksē savas nozīmīgās zināšanas. Ceram, ka FKTK vadītāja vietnieka amatam tiks atrasts cienījams profesionāls kandidāts ar atbilstošu pieredzi un zināšanām,» tā viņš.
«Es atbalstītu viņa kandidatūru, jo viņš ir atbilstošākais šim amatam,» tā viņš. Līdzīgi domā arī citi aptaujātie baņkieri, secinot, ka šāds politiķu lēmums nozīmē, ka intelektuālais potenciāls, kas ir valsts aparātā, politisko intrigu dēļ tiek «izēsts», kas valstij kopumā nav izdevīgi. Par valsti tas liecina tikai to, ka «tā nemākam noturēt talantus». Tādu augsta līmeņa profesionāļu, kāds bija J.Brazovskis, nav simtiem, bet ir daži desmiti, uzskata baņķieri, pieļaujot, ka FKTK jaunajam priekšsēdētāja vietniekam ir jānāk vai nu no banku vai līdzīgas finanšu nozares, vai tik pat labi varētu tikt iecelt kāds no esošajiem FKTK darbiniekiem. Savukārt par politiķu pieminēto Andra Nātriņa kandidatūru «pat zirgam esot jāsmejas».
J.Brazovskis, lūgts nedaudz komentēt viņa neievēlēšanu, atzina, ka «es jau esmu dzīvs un vesels! Dzīvošu un strādāšu! Darba devējs ir pieņēmis lēmumu, ko es varu tikai respektēt». Viņš vēl nezina, ko tieši turpmāk varētu darīt, bet minēja, ka «skatīšos, ko varu un protu darīt, protams, atalgojumu. Nevienu darba piedāvājumu nesmādēšu». Saskaņā ar līgumu J.Brazovskis nevar ieņemt amatus uzraugāmās nozarēs, piemēram, bankās, divus gadus pēc amata atsāšanas.
Jau vēstīts, ka ar 42 balsīm par, 39 pret un sešiem deputātiem atturoties, Saeima noraidījusi J. Brazovska atkārtotu iecelšanu FKTK priekšsēdētāja vietnieka amatā.
Tas nozīmē, ka finanšu ministram un Latvijas Bankas prezidentam būs jāmeklē jauns kandidāts FKTK priekšsēdētāja vietnieka amatam.
Saskaņā ar likumu FKTK priekšsēdētāju un viņa vietnieku amatā ieceļ Saeima uz sešiem gadiem. Līdz pēdējam brīdim par J. Brazovska atkārtotu apstiprināšanu amatā deputātiem bija atšķirīgi viedokļi un vienprātības nebija arī koalīcijā. J. Brazovska piemērotību amatam apšaubīja Nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK, savukārt Vienotība un Reformu partija viņa kandidatūru atbalstīja.
J. Brazovskis ir FKTK priekšsēdētāja vietnieks kopš 2000. gada 26. oktobra. Viņa amata termiņš beidzas šā gada 26. oktobrī. J. Brazovski atkārtotai apstiprināšanai amatā virzīja finanšu ministrs un Latvijas Bankas prezidents, savukārt atbildīgā Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija iepriekš viņa kandidatūru neatbalstīja.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru