otrdiena, 2012. gada 30. oktobris

Balticovo vadītājs: Latvijā strādājošajiem jāmaksā Rietumeiropas līmeņa algas«Mums jābūt godīgiem, un, ja esam Eiropas ekonomiskajā telpā, tad mums jāspēj sasniegt Vācijas, Anglijas, Īrijas un citu rietumvalstu atalgojuma līmeni, jau vistuvākajā laikā jānonāk līdz tam, lai Latvijā strādājošajiem varētu maksāt Rietumeiropas līmeņa algas,» intervijā laikrakstam Diena sacījis a/s Balticovo valdes priekšsēdētājs Arnis Veinbergs.
«Vismaz 1000-1500 eiro, pretī sagaidot darba efektivitāti,» viņš precizējis.

«Tirgus ekonomikā valda princips, ka, maksājot mazāko, ko vari samaksāt, saņem pretī zemāko iespējamo efektivitāti un paliec zaudētājos. Tas attiecas gan uz sadarbību ar citiem uzņēmumiem, gan uz darbinieku piesaisti. Gribi strādāt efektīvi, tad rēķinies, ka jāpiesaista motivēts darbaspēks. Neapstrīdami nauda ir visspēcīgākais motivācijas instruments, jo, ja cilvēkam jāraizējas, vai būs nauda, ko pārtiku nopirkt, tad cilvēks nevar domāt par to, kā labāk un efektīvāk sasniegt darba rezultātu. Uzņēmējam nav pašmērķis maksāt lielas algas, bet konkurētspējīga atalgojuma nodrošināšana ir viens no instrumentiem, lai bizness būtu ilgtspējīgs un uzņēmums varētu saglabāt savas pozīcijas tirgū,» skaidrojis A. Veinbergs.
Kā norādījis uzņēmuma vadītājs, «ja mēs Latvijā ilgstoši turpināsim maksāt mazākas algas nekā Rietumeiropā, tad nonāksim pie tā, ka vēl daudzi sociālekonomiski aktīvā vecuma iedzīvotāji, kam piemīt uzņēmība, aizbrauks strādāt uz Lielbritāniju, Īriju vai citur, bet Latvijā ražošanu attīstīt nevarēs, vispār neko valstī attīstīt nevarēs, jo būs palikuši tikai pensionāri un cilvēki, kuriem nepiemīt motivācija kaut ko savā dzīvē radikāli mainīt».
«Jebkura mājsaimniecība, kurā tiek turētas vistas un ražotas olas, ir mūsu konkurents. Tāpēc svarīgi veikt nepārtrauktas investīcijas attīstībā. Mēs darbinieku skaitu samazinājām no 450 darbiniekiem 2003. gadā līdz 180 šobrīd. Savukārt ražošanas apjomi auguši 2,5 reizes, jo ražošana kļuvusi efektīvāka, atdeve no viena darbinieka - daudz lielāka, un tāpēc mēs varam normāli strādāt,» intervijā Dienai stāstījis Balticovo valdes priekšsēdētājs.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru