pirmdiena, 2012. gada 29. oktobris

Aizbraukušo saukšana atpakaļ: ministrs saka, ka pamatvirzieni ir skaidriRunājot par aizbraukušo iedzīvotāju reemigrācijas plānu, ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts intervijā LNT raidījumā «900 sekundes» sacīja, ka šobrīd izkristalizējušies trīs galvenie darba virzieni.
Par galveno uzdevumu ministrs sauc, veida atrašanu, kā nodot informāciju par brīvajām darbavietām tiem iedzīvotājiem, kuri ir prom.

Otrkārt, ministrs uzskata, ka ļoti būtiski ir izveidot sadarbības platformu ar latviešu organizācijām ārvalstīs. Tas ir svarīgi, lai veidotu saikni ar aizbraukušajiem.

Pavļuts atzina, ka analīze rāda - Latvijā atgriežas un ārvalstīs veidojas «jauktas ģimenes», tāpēc, lai cilvēki atgrieztos, vajadzīga arī, piemēram, valodas apmācība.

Ministrs uzsvēra, ka varētu veidoties ap 100 000 darba roku deficītu.

Vērtējot Pasaules Brīvo latviešu apvienības (PBLA) līderia Jāņa Kukaiņa teikto, ka vairums jaunās emigrācijas pārstāvju uz dzīvi Latvijā neatgriezīsies, Pavļuts sacīja, ka tas ir tikai viedoklis un viedokļi ir dažādi.

«Fakts ir tas, ka Latvijā būs vajadzīgs darba spēks. Politisks fakts ir tas, ka mums jādara viss, lai mūsu iedzīvotāji atgrieztos,» sacīja ministrs.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru