ceturtdiena, 2012. gada 13. septembris

Uzņēmums jūt, ka būs grūtības atrast 200 darbiniekus


No stabila uzņēmuma, kurā regulāri maksā algu, kas ir virs vidējās valstī, un kurā rūpējas par darbiniekiem, nodrošinot sociālās garantijas, strādājošie prom neiet un uz ārzemēm darba meklējumos nedodas, intervijā laikrakstam «Diena» atbildot uz jautājumu, vai var piekrist tam, ka pēdējā laikā jūtams darbinieku trūkums, sacīja «Skonto būves» šefs Guntis Rāvis.
«Bet nenoliedzami daudzi uzņēmīgi, strādāt griboši cilvēki no Latvijas ir aizbraukuši un atgriezīsies tikai tad, ja šeit varēs saņemt tikpat lielu atalgojumu, kādu nopelna valstīs, kurās patlaban strādā. Pašlaik Latvijā gan netiek īstenota tāda ekonomiskā politika, lai algas divkāršotos,» sacīja Rāvis.

Viņš atzina, ka darbinieku trūkums ražošanu ietekmē, it īpaši jaunam uzņēmumam grūti atrast strādājošos.

Rāvis norādīja: «Mēs esam iecerējuši izveidot uzņēmumu vienā Latvijas mazpilsētā, uzņēmumam būs vajadzīgi 200 strādnieki, un jau jūtam, ka sagaidāmas grūtības nepieciešamo darbinieku skaitu atrast. Ceram, ka 200 strādājošos tomēr sameklēsim, piedāvājot konkurētspējīgu atalgojumu.»

Viņš norādīja uz to, ka nevar atcerēties nevienu ministru, kurš būtu  iedziļinājies būvniecības nozares problēmās, turklāt nevar jau saprast, kura ministrija par celtniecības industriju vispār atbild.

«Šobrīd valsts pārvaldē cilvēku loks, kas ir speciālisti būvniecībā, ir neliels, turklāt atalgojuma sistēma valsts institūcijās ir tāda, ka labākos speciālistus ne vienmēr var piesaistīt. Pat labu ministru un labu politiķu nav daudz,» Rāvis sacīja.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru