otrdiena, 2012. gada 4. septembris

Swedbank iespēja no neaktīvajiem klientiem gūt ap miljons latu ieņēmumus


Swedbank vairāk nekā miljons klientu vidū, kā norāda pati banka, ir arī aptuveni 200 tūkstoši neaktīvo klientu, no kuriem, kā rāda Swedbank cenrādis, banka drīkst iekasēt piecus latus gadā par neaktīva konta uzturēšanu.

Tādējādi Swedbank ieņēmumi no neaktīvo kontu uzturēšanas var sniegties līdz pat miljonam latu.
Swedbank pārstāve Kristīne Jakubovka Db.lv vēl nav sniegusi sīkāku informāciju par to, kas ir ievērojamā daļa - aptuveni 200 tūkstoši - bankas neaktīvo klientu. Kā Db.lv pauda bankas pārstāve Kristīne Jakubovska, par aktīvajiem klientiem uzskatāmi tie klienti, kas veic vismaz vienu darījumu trijos mēnešos, bet par neaktīvajiem – tādi klienti, kas veic mazāk par vienu darījumu trīs mēnešos. «Aktīvo klientu īpatsvars, atjaunojoties ekonomikas aktivitātei, arvien pieaug - par 9% pirmajā pusgadā, salīdzinot ar tādu pašu periodu pērn,» norāda K. Jakubovska.

Tikmēr bankas cenrādis atklāj, ka tai ir izdevīgi turēt tik lielu neaktīvo kontu skaitu, jo banka noteikusi piecu latu komisijas maksu gadā par neaktīva konta uzturēšanu. Swedbank skaidro, ka komisija tiek ieturēta no kontiem, kuros klienta uzdevumā gada laikā nav veiktas bankas operācijas un konta atlikums privātperonai nav lielāks par 5 Ls. Tādējādi var aplēst, ka ik gadu Swedbank ieņēmumi no neaktīvo kontu uzturēšanas var sniegties līdz pat miljonam latu.
Gadījumā, ja kontā izveidojies negatīvs atlikums, banka gan soda naudas nepiemēro, bet mēģina klientus padarīt aktīvus citos veidos, uzsvēra bankas pārstāve.
K. Jakubovska Db.lv informēja, ka bankā klientu skaits pieaug, proti, aktīvo klientu skaits šogad pirmajā pusē bija pieaudzis par 9%, salīdzinot ar attiecīgo laika periodu pērn. Swedbank pārstāve kā pozitīvu tendenci, kas parādās gan banku sektorā, gan Swedbank kā tirgus līderim, minēja to, ka arvien aktīvāks klientu segments ir ar ienākumiem virs vidējā, kas liecina par to, ka, uzlabojoties ekonomikai, tas sāk pakāpeniski parādīties arī cilvēku rocībā.
Db.lv jau vēstīja, ka uz šā gada jūnija beigām Latvijas 27 bankās kopumā bija 2,247 miljoni aktīvo klientu (kuri pusgadā ir veikuši vismaz divus darījumus), no kuriem fiziskas personas bija 2,064 miljoni, bet juridiskas personas – 182,94 tūkstoši.
Db.lv rīcībā nav informācijas par to, cik liels neaktīvo klientu skaits ir citās bankās.
Latvijas komercbanku asociācijas dati liecina, ka Swedbank šogad jūnija beigās bija 874,6 tūkstoši aktīvo klientu, kas Latvijas banku tirgū ir lielākais aktīvo klientu skaits.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru