ceturtdiena, 2012. gada 13. septembris

Swedbank: auto līzinga aktivitāte aug, priekšroka praktiskām automašīnāmŠā gada pirmajā pusē pieaudzis auto līzinga darījumu skaits, un visaktīvākie auto līzinga ņemēji bijuši cilvēki vecumā no 26 līdz 31 gadam, liecina «Swedbank» apkopotie dati. Priekšroka tiek dota universālām, praktiskām automašīnām, lielākoties izvēloties 2006. un 2007.gada izlaiduma «Volkswagen», «Volvo», «BMW» un «Audi». Savukārt jaunu auto segmentā dominē «Nissan», «Hyundai» un «Toyota».
«Līzinga darījumu apjomu pieaugums vērojams visos automašīnu segmentos, un tas rāda, ka iedzīvotāju noskaņojums turpina uzlaboties. Aktīvākie, tāpat kā mājokļu kredītu tirgū, ir «jaunie profesionāļi». Viņu auto līzinga darījumu skaits ir vienlīdz augsts kā Rīgā, tā arī ārpus tās. Auto līzingā patlaban izvēli pamatā nosaka tādi racionālie kritēriji kā tehniskā komplektācija un cena,» komentē Dzintars Kalniņš, «Swedbank» Privātpersonu Finansēšanas daļas vadītājs.

30% no visiem auto līzinga ņēmējiem «Swedbank» ir vecumā no 26-31 gadam. Viņiem seko iedzīvotāji vecumā no 32-40 gadiem (28%) un no 41-50 gadiem (19%).

Lielākā daļa līzinga darījumu notiek lietoto auto segmentā - iedzīvotāji visvairāk ir iegādājušies automašīnas, kas ražotas 2006.gadā un 2007.gadā (attiecīgi 14% un 13% no kopējā līzingā iegādāto automašīnu skaita). Savukārt nepilni 10% no līzingā iegādātajiem auto ir bijuši pilnīgi jauni.

2012.gada 1.pusgadā privātpersonu vidū lietotu auto segmentā nemainīgi populārākie zīmoli ir «Volkswagen», «Volvo», «BMW» un «Audi». Populārākie modeļi ir «Volkswagen Passat», «Audi A4», «Volvo V70» un «Volkswagen Golf». Jaunu auto segmentā dominē Nissan, Hyundai un Toyota.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru