pirmdiena, 2012. gada 17. septembris

Savākti paraksti par fotoradaru fiksētā ātruma palielināšanu, lai iniciatīva nonāktu Saeimā


Ideju platformā "manabalss.lv" vienas dienas laikā savākti trūkstošie paraksti par iniciatīvu, kas paredz ar fotoradariem kontrolēt pārkāpumus tikai no 15 kilometriem stundā (km/h) virs atļautā braukšanas ātruma, tādējādi par iniciatīvu ir parakstījušies nepieciešamie 10 tūkstoši cilvēku, lai tā varētu nonākt Saeimā.
Piektdien apkopotā informācija liecināja, ka par iniciatīvu bija parakstījušies 8870 cilvēki un, lai iniciatīva varētu nonākt Saeimā, vajadzēja vēl 1130 parakstu. Naktī uz svētdienu savākto parakstu skaits sasniedza 10035.

Televīzijas raidījums "Zebra" iniciatīvu ar fotoradariem fiksēt tikai pārkāpumus no 15 km/h virs atļautā ātruma pieteica šā gada 28.augustā. Raidījums piedāvā, ka kontroli līdz minētajai robežai atstāj tikai ceļu policistu kompetencē, kuri, izvērtējot katru konkrēto gadījumu – pārkāpuma bīstamību atkarībā no tā izdarīšanas vietas, personas sodāmību un citus atbildību mīkstinošos vai pastiprinošos apstākļus, – var pieņemt objektīvu un pamatotu lēmumu.
Iniciatīvas iesniedzēji pieteikumā norāda, ka vēlas, lai skaidri tiktu noteikta kārtība, kādā tiek izmantoti fotoradari, un uzsver, ka nekādā veidā neatbalsta ātruma pārsniegšanu uz ceļiem, bet vēlas sistēmu padarīt "cilvēciskāku un visiem saprotamu" un panākt, lai uzlabotos satiksmes drošība.

Jau ziņots, ka fotoradaru piegādātājs "Vitronic Baltica un Partneri" tā arī nav spējis laikus uzstādīt noteikto radaru skaitu un izpildīt ar Valsts policiju noslēgtā līguma prasības. Valsts ar šo uzņēmumu plāno līgumu lauzt.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru