trešdiena, 2012. gada 19. septembris

Saeimas komisija neatbalsta brīdinājuma zīmes pirms pārvietojamajiem fotoradariem


Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien neatbalstīja priekšlikumu arī pirms pārvietojamajiem fotoradariem izvietot brīdinājuma zīmi.
Komisijas vadītājs Vjačelsavs Dombrovskis (Reformu partija) žurnālistiem pēc komisijas sēdes pavēstīja, ka, neskatoties uz komisijas lēmumu, galavārdu šajā jautājumā teiks Saeima.

"Komisijas balsis faktiski sadalījās uz pusēm. "Vienotības" frakcija laikam solidaritātes dēļ ar Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas vadītāju "Vienotības" pārstāvi Ainaru Latkovski pēc būtības atbalstīja šo iniciatīvu. Redzēsim, kas notiks Saeimā, jo galavārds ir jāsaka tai. Komisija nodrošinājusi profesionālas diskusijas iespējas un dos savu rekomendāciju," norādīja Dombrovskis.

Viņš paskaidroja, ka fotoradaru būtība ir radīt šoferiem motivāciju ievērot atļauto braukšanas ātrumu. Savukārt pārvietojamo fotoradaru būtība ir radīt izjūtu, ka ātruma pārkāpums tiks fiksēts jebkurā vietā un laikā.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas izstrādātais priekšlikums pēc būtības iznīcinātu šo kārtību. "Tas atvieglos dzīvi tiem autovadītājiem, kuri sistemātiski pārkāpj ātrumu ierobežojumus," uzsvēra Dombrovskis.

Dombrovskis pat ironizēja ‒ ja trešdien komisija šo priekšlikumu akceptētu, nākamais loģiskais solis būtu, piemēram, ielikt internetā policijas ekipāžu pārvietošanās maršrutus.

Komisijā arī radās diskusija par nepieciešamību normatīvajos aktos noregulēt fotoradaru izvietošanu. Dombrovskis atzina, ka tas pēc būtības nav likumdošanas, bet Ministru kabineta jautājums. Ņemot vērā iepriekšminēto, komisija nolēma aicināt Ministru kabinetu izstrādāt Ministru kabineta noteikumu projektu par stacionāro un pārvietojamo fotoradaru izvietošanas kārtību un par fotoradariem brīdinošām ceļuzīmēm un ceļa marķējumu.

Uz jautājumu, kāda ir "Vienotības" frakcijas nostāja par nepieciešamību uzstādīt ceļ zīmes pirms pārvietojamajiem radariem, "Vienotības" Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis žurnālistiem pēc sēdes sacīja, ka būtiski bija vispār šādu diskusiju sākt un strādāt pie tā, lai būtu noteikta kārtība, kā brīdina cilvēkus par fotoradariem.

"Mēs uzskatām, ka ir ārkārtīgi būtiski, lai sistēma darbojas lojāli braucējiem, lai tos regulāri nekaitina ar mūžīgi krūmos paslēptiem radariem. Mēs uzskatām, ka ir būtiski, lai autovadītājs ir laicīgi informēts un visā ceļa posmā ir drošs, ka viņam priekšā kāds nesāks strauji bremzēt tikai tāpēc, ka krūmos ieraudzīja fotoradaru," pastāstīja Zaķis.

"Mēs uzskatām, ka brīdinājuma zīmēm obligāti jābūt pirms stacionārajiem fotoradariem, bet par pārvietojamajiem fotoradariem diskusija vēl līdz galam nav beigusies. Tur var būt dažādi – ja pārvietojamos fotoradarus tiešām izvieto tikai un vienīgi tā sauktajos melnajos punktos, tad marķējumi un zīmes, iespējams, nebūtu vajadzīgi. Savukārt, ja ir tada situācija kā pašlaik, kad pārvietojamos fotoradarus slēpj krūmos, lai nodrošinātu naudas plūsmu uzņēmumam, tad ar šādu attieksmi mēs neesam ar mieru samierināties," uzsvēra Zaķis.

Jau ziņots, ka Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas izstrādātie grozījumi Ceļu satiksmes likumā paredz, ka 50 metru pirms katra pārvietojamā tehniskā līdzekļa – fotoiekārtas vai videoiekārtas – apdzīvotās vietās un 200 metru pirms pārvietojamās tehniskās iekārtas ārpus apdzīvotām vietām tiek uzstādīta pagaidu ceļazīme "Fotoradars".

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija un tās vadītājs Ainars Latkovskis ("Vienotība") pamatojis, ka pārvietojamo fotoradaru izvietotāji bieži cenšas slēpt ierīces.

Gan policija, gan Iekšlietu ministrija iebilst pret brīdinošo pagaidu ceļazīmju izvietošanu arī pirms pārvietojamajiem fotoradariem, jo tas mainītu šo fotoradaru darbības filozofiju un principus.

Likumprojekts Saeimā vēl jāskata trijos lasījumos.

Patlaban ceļazīme "Fotoradars" ir jāuzstāda tikai pirms stacionārajiem fotoradariem.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru