otrdiena, 2012. gada 11. septembris

RD vadība no amatiem atbrīvo SIA Rīgas nami valdiRīgas domes vadība pieņēmusi lēmumu no amatiem atbrīvot uzņēmuma SIA «Rīgas nami» valdi
Otrdien plkst.12 notiks Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieka, uzņēmuma kapitāldaļu turētāja pārstāvja Andra Amerika preses brīfings par pieņemto lēmumu atstādināt uzņēmuma valdi.

«Rīgas namu» valdē ir divi locekļi - Kārlis Kavacs, kurš ieņem valdes priekšsēdētāja amatu, un Almers Ludviks.

Valdes locekļi ir atcelti no amata uz aizdomu pamata par zaudējumu nodarīšanu uzņēmumam, veicot augsta riska finanšu darījumus. To rezultātā SIA «Rīgas nami» varētu būt radušies zaudējumi 600 tūkstošu latu apmērā, informē domē.

«Lai izvērtētu amatpersonu atbildību, veikto darījumu likumību, kā arī zaudējumu apjomu, esmu uzdevis Rīgas domes Audita un revīzijas pārvaldei jau šodien uzsākt auditu uzņēmumā. Nepieciešamības gadījumā, audita materiālus nodosim arī policijai,» uzsver Ameriks.

Lai nodrošinātu uzņēmuma operatīvo darbību šodien iecelta arī jauna SIA «Rīgas nami» valde. Valdes priekšsēdētāja amata pienākumus turpmāk pildīs Ilze Spūle, kura līdz ar to atstās līdzšinējo darbu Rīgas domes Īpašuma departamenta Komercdarbības pārvaldes priekšnieces amatā, savukārt par uzņēmuma valdes locekli iecelta Vineta Verika.

«Rīgas nami» ir Rīgas pilsētas pašvaldības kapitālsabiedrība. «Rīgas namu» galvenie darbības virzieni ir īpašumu attīstīšana, pārvaldīšana un apsaimniekošanas, kā arī kultūras pasākumu nodrošināšana Melngalvju namā, kino «Splendid Palace», «Rīgas Mākslas telpā» un Rīgas Kongresu namā.

Saskaņā ar «firmas.lv» datiem uzņēmuma pamatkapitāls ir 69 333 045 lati. Pērn «Rīgas namu» apgrozījums bija 2 502 144 lati, kas bija par 134 185 latiem vairāk nekā 2010.gada apgrozījums. 2011.gadā uzņēmums strādāja ar 64 538 latu peļņu, kas bija par 38 736 latiem mazāka nekā 2010.gadā, kad uzņēmums nopelnīja 103 274 latus. 2011.gadā uzņēmumā strādāja 137 darbinieki.

Kavacs «Rīgas namu» valdes priekšsēdētāja amatā strādāja no 2010.gada augusta, šajā amatā nomainot Andri Lāci, kuru no amata atbrīvoja toreizējais Rīgas vicemērs, uzņēmuma kapitāldaļu turētājs Ainārs Šlesers. Savukārt Ludviks valdē darbojās no 2010.gada februāra.

Kā ziņots, šī gada jūnijā «Rīgas namu» valdes locekļa amatu pameta bijušais iekšlietu un tieslietu ministrs Mareks Segliņš. Šādu lēmumu Segliņš skaidroja ar vēlmi novērst interešu konfliktu savā darbībā - viņš atjaunojis zvērināta advokāta praksi, taču likums to neļauj apvienot ar valdes locekļa amatu.

Jautāts, vai amata pamešanas pamatā nav politiski iemesli un nesaskaņas, Segliņš atzina, ka «nav dūmu bez uguns», tomēr sīkāk nekomentēja, norādot, ka ar politiku nenodarbojas jau divus gadus.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru