otrdiena, 2012. gada 4. septembris

Medijos valda satraukums par jauno Nokia paaudziAr tehnoloģijām un biznesu saistītos medijos valda satraukums, gaidot 5.septembri, kad mobilo telefonu ražotājs «Nokia» prezentēs pirmos «Lumia» sērijas telefonus ar jauno «Microsoft» izstrādāto «Windows 8» operētājsistēmu, liecina biznesa portāla «Nozare.lv» novērojumi.
Starptautiskā ziņu aģentūra «Reuters» tēlaini raksta, ka «Nokia» un «Microsoft» dodas uz «Pēdējo iespēju krodziņu» (no angliskā «Last Chance Saloon»), kas ir atsauce uz amerikāņu kovboju filmām un vesternu «lubenēm», kur krogs ar šādu nosaukumu bija pēdējais pirms bezgalīga tuksneša.

«Ja jaunie «Lumia» telefoni nebūs pievilcīgi patērētājiem, kad tos trešdien prezentēs, tas varētu būt gals «Nokia» un nopietns trieciens «Microsoft» centieniem atgūt vietu mobilo sakaru tirgū,» raksta «Reuters», atsaucoties uz sarunām ar vairākiem nozares analītiķiem.

Vairākās ziņās un analītiskos rakstos teikts, ka septembris būs «mobilo jaunumu mēnesis», kad gaidāmi jauni produkti ne tikai no «Nokia», bet arī no «Apple» (jaunais «iPhone 5») un no «Motorola Mobility», kas tagad pieder interneta koncernam «Google».

«Nākamās pāris nedēļas ievada nākamo lielo cīņu viedtelefonu tirgū. Jaunā operētājsistēma «Windows Phone» ierodas gan uz «Samsung», gan «Nokia» «dzelžiem», «Apple» prezentēs jauno «iPhone» (varbūt tas būs «iPhone 5», varbūt arī mūs gaida pārsteigums ar nosaukuma oriģinalitāti). Protams, katrs telefonu ražotājs, kas izmanto «Google» operētājsistēmu «Android», veic izmaiņas, lai izvairītos no «Apple» patentiem,» raksta biznesa žurnāls «Forbes» savā mājaslapā.

Savukārt «PC World.com» brīdina: «Tehnoloģiju vērotāji, piesprādzējieties! Septembris sola traku braucienu. «Nokia», «Motorola» un «Amazon» prezentēs jaunas ierīces tieši pirms tam, kad «Apple» prezentēs savu jaunākas paaudzes «iPhone» 12.septembrī.»

«PC World.com» raksta, ka par «Motorola» jaunāko produktu un pirmo jaunumu «Google» paspārnē ir maz zināms, taču baumo, ka tas būšot spējīgs darboties ceturtās paaudzes (4G) mobilo sakaru tīkos un tam būšot liels augstas izšķirtspējas (high definition/HD) displejs.

Savukārt «Amazon» radīšot sava lasīšanas rīka un planšetes «Kindle Fire» jaunu versiju, lai apsteigtu gaidāmo «iPad» «mini» versiju, par kuru baumo jau pāris nedēļas. Tomēr «PC World.com» netic, ka jauno mazformāta «iPad» prezentēs 12.septembrī. Tas būšot jaunajam «iPhone» veltīs pasākums.

Avīzes «The Wall Street Journal» bloga «All Things Digital» autore Ina Frīda uzskata, ka lielā sensācija jauno «Lumia» prezentācijā būs ļoti spēcīga telefonos iebūvēta kamera un attēlveidošanas sistēma «Pure View». «Nokia» jau agrāk prezentēja «Nokia 808 PureView» viedtālruni ar 41 megapikseļa kameras sensoru, taču nav zināms, vai jauno «Lumia» telefonu kameras būs ar tik jaudīgu izšķirtspēju.

«Nokia Latvija» mobilo tālruņu tirdzniecības vadītājs Aivars Krauklis sarunā ar «Nozare.lv» teica, ka nevarot komentēt minējumus un baumas par it kā gaidāmiem jauniem produktiem.

Tomēr neformālā sarunā Krauklis sacīja, ka, gaidot jaunumus, nevajadzētu atskatīties uz līdzšinējo «Lumia» modeļu nonākšanas gaitu Latvija dīleru plauktos. Telefonus prezentēja un sāka tirgot vairākās valstīs jau 2011.gada ceturtajā ceturksnī, taču Latvijā tie nonāca tikai šī gada maija, kas izskaidrojams ar «Nokia» aplikāciju veikala «Marketplace» atvēršanu Latvijas pircējiem pavasarī.

Kā skaidroja Krauklis, piekļuve aplikāciju tirgum ir būtiska «Lumia» un citu «Nokia» telefonu lietotājiem, un telefonu ievešanai vietējā tirgū, ja šāda piekļuve netiktu nodrošināta, nebūtu bijusi liela jēga.

Jau ziņots, ka «Lumia» Latvijas tirgus apstākļos ieguva samērā lielu popularitāti, jo pirmajās divās nedēļās kopš telefonu parādīšanās tirgū maija vidū tika pārdots vairāk nekā 1000 «Lumia» modeļu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru