piektdiena, 2012. gada 14. septembris

LMT: Apple «pazaudējusi» Latviju; iPhone 5 bez tarifu plāna var maksāt ap 500 latiem


Valstu sarakstā, kurās no 28. septembra tiks uzsākta jaunā iPhone 5 tirdzniecībā, nav iekļauta Latvija. Apple viedtālruņu izplatītājs Latvijā LMT par Apple paziņojumu ir pārsteigts un skaidro radušos situāciju. Tikmēr nesubsidēts (bez piesaistes tarifu plānam) iPhone 5 Latvijā varētu maksāt ap 500 latiem.
Ar jauno iPhone 5 Apple nāca klajā trešdien. Paredzēts, ka  ASV, Kanādas, Lielbritānijas, Vācijas, Francijas, Austrālijas, Japānas, Honkongas un Singapūras iedzīvotaji iPhone 5 varēs iegādāties sākot ar 21. septembri.
Savukārt vēl 22 valstīs viedtālruņa tirdzniecību plānots uzsākt 28. septembrī. Šajā datumā iPhone 5 varēs iegādāties Austrijas, Beļģija, Čehijas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Ungārijas, Īrijas, Itālijas, Lihtenšteinas, Lietuvas, Luksemburgas, Nīderlandes, Jaunzēlandes, Norvēģijas, Polijas, Portugāles, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas, Zviedrijas un Šveices iedzīvotāji, liecina Apple paziņojums.
Kā  pastāstīja LMT Sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Valdis Jalinskis, kompānija ir pārsteigta par Apple paziņojumu, ka valstu sarakstā, kurās 28. septembrī uzsāks iPhone 5 tirdzniecību nav iekļauta Latvija, jo iPhone lietotāju skaits LMT tīklā esot lielāks nekā Lietuvā un Igaunijā kopā.
LMT atgādina, ka pie iPhone 4S ieviešanas tādā pašā veidā bija «pazudusi» Lietuva. «Šobrīd LMT operatīvi skaidro situāciju, lai iPhone5 LMT klientiem būtu pieejams pēc iespējas ātrāk, jo uzskatām, ka tā ir līdzīga veida kļūda no Apple puses,» sacīja V. Jalinskis.
Kopumā LMT tīklā darbojas 32 tūkstoši iPhone viedtālruņu. Šā gada augusta sākumā populārākie viedtālruņi LMT tīklā bijuši iPhone 4, iPhone 4S, Nokia 5230, Samsung GT-I9100 Galaxy S II un Samsung GT-S5830 Galaxy Ace.
Jāatgādina, ka LMT iPhone viedtālruņus piedāvā ar speciālu tarifu plānu iStyle.
Savukārt Apple produktu tirgotājs iDeal jau uzsācis pieņemt jaunā iPhone 5 rezervācijas. Kā  pastāstīja iDeal veikala vadītājs Mārtiņš Amtmanis, klientiem, kuri būs rezervējuši viedtālruni, jaunais iPhone tiks pat ātrāk nekā tas parādīsies veikala plauktos.
M. Amtmanis skaidroja, ka patlaban neesot īsti precīzu ziņu, kad iPhone 5 būs pieejams Latvijā un pieļāva, ka Apple kļūdas dēļ neiekļāvusi Latviju to valstu sarakstā, kurās ierīce tirdzniecībā parādīsies 28. septembrī.
iDeal veikala vadītājs pastāstīja, ka nesubsidēts iPhone 5 Latvijā varētu maksāt tik pat cik iepriekšējais viedtālrunis – aptuveni 500 latus par 16 gigabaitu versiju.
Db.lv jau vēstīja, ka analītiķi Apple jauno viedtālruni patlaban nevērtē viennozīmīgi. Daļa tehnoloģiju ekspertu norāda, ka kompānija nav izveidojusi neko revolucionāru. Tomēr vienprātība valda uzskatā, ka iPhone 5 baudīs augstus pārdošanas apjomus.
ASV subsidētas Apple jaunās ierīces maksās sākot no 199 ASV dolāriem par 16 GB versiju līdz 399 ASV dolāriem par 64 Gb versiju.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru