trešdiena, 2012. gada 19. septembris

Latvija devusi būtisku signālu pārējām eirozonas valstīm


Tiekoties ar premjerministru Valdi Dombrovski (V), Vācijas Bundestāga Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ruprehts Polencs šodien atzinis, ka Vācija augstu vērtē Latvijas apņemšanos pievienoties eirozonai.
Polencs sarunas laikā sacījis, ka Latvija ir pierādījusi, ka spēj pārvarēt krīzi un tagad sper nākamo soli - apliecina, ka ir gatava pievienoties eirozonai, aģentūru LETA informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

"Lai arī eiro ieviešana Latvijā ir nākotnes mērķis, tas jau šodien ir būtisks signāls pārējām eirozonas valstīm," sacījis Polencs. Viņš norādījis, ka tas pozitīvi ietekmēs Latvijas ekonomikas attīstību un jaunu investoru ienākšanu.

Savukārt Dombrovskis viesi informējis, ka Latvija jau šomēnes sākusi pildīt Māstrihtas kritērijus.

Tāpat Dombrovskis Polencam stāstījis par Baltijas valstu prioritātēm jaunajā Eiropas Savienības daudzgadu budžetā - nodrošināt pietiekamu kohēzijas finansējumu un panākt taisnīgu tiešmaksājumu sadali. Polencs sacījis, ka vienošanās par nākamo finanšu perspektīvu tiks panākta diskusiju ceļā.

Premjers tāpat akcentējis, ka Vācija ir viens no svarīgākajiem partneriem daudzās jomās un Latvija piešķir lielu nozīmi sadarbības stiprināšanai ekonomikā, kultūrā un izglītībā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru