trešdiena, 2012. gada 26. septembris

Izvēle netirgot iPhone 5 Latvijā varētu būt mārketinga triksLēmums Latviju neietvert to valstu vidū, kurās jau septembrī sāk pārdot Apple jauno produktu - viedtālruni iPhone 5 -, ne tikai izraisījis šai kompānijai uzticīgo fanu vilšanos, bet arī var veicināt viedtālruņu pelēko tirgu un padarīt intensīvāku to pirkšanu ārvalstīs, jo Apple moderno tehnoloģiju cienītāji meklēs visdažādākos ceļus, kādos savu sapņu preci iegūt, vēsta laikraksts Diena.

Šādu viedokli izsaka moderno tehnoloģiju eksperts Juris Kaža, kā arī daudzi viedtālruņu piekritēji, norāda laikraksts.

Savukārt oficiālā Apple dīlera mūsu valstī - Latvijas Mobilā telefona (LMT) - pārstāvji joprojām pauž tikai neizpratni par to, kāpēc Latvija izslēgta no iPhone 5 tirgošanas vietu saraksta, kā arī neziņu par to, kad gan varētu pienākt tas laimīgais datums, kurā modernais viedtālrunis būs ērti un oficiāli nopērkams LMT koordinētajās tirdzniecības vietās.

IPhone 5 uzvaras gājiens pasaulē sākās 21. septembrī. Otrā iPhone 5 pasaules iekarošanas tūre sākšoties 28. septembrī. Tieši neiekļūšana otrajā kārtā arī izraisījusi Latvijas dīlera un potenciālo pircēju neizpratni.

Iespējams, pasaulē pieprasījums pēc iPhone 5 ir tik milzīgs, ka ražotājam jāšķiro, kurās valstīs tirdzniecību šobrīd sākt, kurās ne, jo pastāv bažas - var fiziski pietrūkt viedtālruņu, ko pārdot, pieļauj J. Kaža un uzsver: «Jāapzinās, Latvijas tirgus, lai arī lojāls Apple produktiem, vērtējamas kā mazs.»

Izvēle netirgot iPhone 5 Latvijā varētu būt mārketinga triks, pieļauj LMT preses sekretārs Jānis Vēvers un norāda, ka Apple pratusi panākt, ka šīs kompānijas produktu lietošana «kļuvusi pa reliģiju», turklāt «ažiotāža pasaulē pirmajās iPhone 5 pārdošanas dienās nav nekas īpašs Apple, kas ikvienu jaunu produktu prot pasniegt ar milzīgu šovu».

Tas patiešām ir unikāls mārketinga sasniegums, ja cilvēki rietumvalstīs gatavi pēc kāda produkta stāvēt rindā, bet Latvijā jūtas noraizējušies par produkta neienākšanu mūsu valstī, jo šodien ierasts, ka pārdevēji skrien pie pircējiem, nevis cilvēki metas uz veikaliem, situāciju Dienai vērtē reklāmas un mārketinga eksperts Andris Akmentiņš un atzīst, ka «Apple veiksmīgi radījusi cilvēkos izjūtu - man vajag jauno iPhone, jo tam jābūt kaut kam īpašam».

Savukārt J. Kaža norāda, ka Apple rīcība, nesākot tirdzniecību Latvijā 28. septembrī, drīzāk vērtējama kā mārketinga kļūda, jo «plauks pelēkais viedtālruņu tirgus, un tā būs paša Apple vaina». Saprātīgi domājot, varot pagaidīt, kamēr Apple sāk kādā valstī tirgot konkrētam mobilo sakaru operatoram - dīlerim - nepiesaistītus iPhone 5, un tad nopirkt ilgoto viedtālruni ārzemēs gluži legāli, tieši no Apple, «kā savulaik bija ar iPhone 4S». Viņš prognozē, ka Latvijā iPhone 5 pārdošanu Apple varētu sākt pirms Ziemassvētkiem, jo tad cilvēki dažādas modernās tehnoloģijas pērk intensīvāk.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru