svētdiena, 2012. gada 23. septembris

Iedzīvotāji uzņēmējdarbību nesāk naudas trūkuma un vecuma dēļ


Iedzīvotāji kā šķēršļus savas uzņēmējdarbības sākšanai min gan naudas trūkumu, gan arī savu vecumu, liecina Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pasūtītās aptaujas rezultāti.
Lūgti, lai nosauc apsvērumus un šķēršļus, kas kavē sākt savu uzņēmējdarbību, 40,4% atzinuši, ka tas ir naudas trūkums, bet otrs lielākais īpatsvars - 16,9% - atzinuši, ka iemesls ir viņu vecums. Tikmēr 11,7% kā šķērsli nosaukuši pašu nevēlēšanos, bet 11,3% trūkst nepieciešamo zināšanu uzņēmējdarbības sākšanai.

Mazāk ir tādu, kuri kā iemeslus min izglītības trūkumu (5%), to, ka patlaban ir slikts laiks biznesam (4,2%), vai arī trūkst pieredzes šajā jomā - tā atzinuši 3% respondentu.

Kā iemesli uzņēmējdarbības nesākšanai minēti arī birokrātija, bailes no neveiksmes, tas ir pārāk sarežģīti, kā arī tas, ka bankas nedod kredītu.

Domu par uzņēmējdarbības sākšanu apsver pavisam niecīgs skaits aptaujāto - vien 0,9%.

Salīdzinot ar pagājušā gada datiem, tādu, kas atbildējuši, ka trūkst naudas uzņēmējdarbības sākšanai, skaits ir palielinājies - pērn šādu atbildi ir snieguši 37,4% aptaujāto. Tāpat palielinājies to respondentu skaits, kuri kā šķēršļus minējuši izglītības trūkumu, zināšanu trūkumu un ideju trūkumu. Savukārt samazinājies to iedzīvotāju īpatsvars, kuri uzņēmējdarbību nesāk, jo ir birokrātiskie šķēršļi, nav stabilitātes un uzskata, ka ir slikts laiks biznesam, kā arī ir augsti nodokļi.

Aptaujā piedalījušies 1022 iedzīvotāji visos Latvijas reģionos vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru