trešdiena, 2012. gada 26. septembris

Fotoradaru vietā uz ceļiem pastiprināti strādās policija


Pēc 29.septembra, kad tiks lauzts līgums ar fotoradaru piegādātājiem «V-Traffic» (iepriekš «Vitronic Baltica un partneri»), pārejas periodā uz Latvijas ceļiem pastiprinātā režīmā strādās Ceļu policija, šorīt LTV raidījumā «Labrīt, Latvija!» sacīja iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP).
Pārejas periods varētu būt divus mēnešus

Ministrs piebilda, ka pārejas periods varētu ilgt aptuveni divus mēnešus, kuru laikā Iekšlietu ministrija vērtēs iespēju atpirkt no Vācijas fotoradaru ražotāja ne vairāk kā 57 fotoradarus, kas patlaban jau darbojas uz Latvijas ceļiem. Šajā laikā tiks veikts audits, lai noteiktu cenas atbilstību un fotoradaru tehnisko stāvokli un vienotos ar radaru ražotāju par pirkuma summu.

«Uzreiz piedāvātajai summai par radariem nepiekritām, tāpēc tiek veikts audits,»sacīja ministrs. Konkrētas summas viņš pagaidām atturējās nosaukt.

Kozlovskis piebilda, ka uz Latvijas ceļiem izvietotie fotoradari ir pašlaik «pasaulē visprogresīvākais šo ierīču tehnoloģiskais izpildījums».

Ministrs piekrita, ka līdzšinējā fotoradaru ieviešana viennozīmīgi ir bijusi neveiksmīga un sabiedrības spiediens ir bijis neizbēgams

un saprotams, taču fotoradari uz ceļiem būs. Turpināsies diskusijas par to izvietojumu, mobilo radaru darbības principiem un apzīmējumiem.
Lauž līgumu

Otrdien, 25.septembrī valdības sēdes slēgtajā daļā nolemts sestdien, 29.septembrī, lauzt Valsts policijas (VP) noslēgto līgumu ar fotoradaru piegādātājiem «V-Traffic» (iepriekš «Vitronic Baltica un partneri»). IeM divu mēnešu laikā vērtēs iespēju atpirkt no Vācijas fotoradaru ražotāja ne vairāk kā 57 fotoradarus, kas patlaban jau darbojas uz Latvijas ceļiem.

Līgums tiek lauzts, jo privātā kompānija, kura pieder Nila Ušakova padomniekam Ērikam Teilānam, ilgstoši nav spējusi izpildīt saistības pret valsti.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru