otrdiena, 2012. gada 4. septembris

Fotoradaru apsaimniekošanu varētu uzņemties Satiksmes ministrijaFotoradaru apsaimniekošanu varētu uzņemties Satiksmes ministrija (SM), intervijā laikrakstam «Dienas Bizness» norāda Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.
«Skaidrs, ka labākais variants būtu radaru darbības nepārtrauktība. Kā tas tiks risināts - šobrīd vēl ir grūti pateikt. Manā skatījumā būtu labs variants, ja šo radaru apsaimniekošanu uzņemtos SM,» akcentē Ķuzis. «Jāatzīst, ka vismaz līdzšinējā sadarbība starp valsti un privāto sektoru fotoradaru uzstādīšanas un apsaimniekošanas jomā nav attaisnojusies. Tādējādi uzskatu, ka turpmāk ar to būtu jānodarbojas valsts struktūrai.»

Viņš neatbalsta ideju, ka ar radaru darbības nodrošināšanu varētu nodarboties pati Valsts policija. Policija nodarbojas ar radaru dislokācijas noteikšanu, protokolu izsūtīšanu, pārsūdzēto sodu izskatīšanu un tamlīdzīgām lietām, bet policija nav saimnieciskā darba veicējs.

Ķuzis piekrīt izskanējušajai informācijai, ka radaru apsaimniekotājs nepakļaujas policijas vadības prasībām. «Tā tas tiešām ir situācijā, kad radariem ir privātais apsaimniekotājs. Ja tos apsaimniekotu manis pieminētā SM, domāju, ka šādas problēmas vairs nepastāvētu,» norāda policijas priekšnieks.

Kā ziņots, pašlaik 160 plānoto fotoradaru vietā ir uzstādīti 27 stacionārie un 30 pārvietojamie radari. Valsts policijas vadība jau iepriekš tika izteikusies par plānu lauzt sadarbības līgumu ar privāto partneri «Vitronic Baltica un partneri», kas savlaicīgi nav spējis izpildīt līguma saistības uz Latvijas ceļiem uzstādīt 160 stacionāros fotoradarus.

Valsts policija saskaņā ar līguma nosacījumiem 28.septembrī izbeigs līgumu ar fotoradaru piegādātājiem «Vitronic».

Tikmēr, ņemot vērā radušos situāciju ar kreditoriem un «Vitronic Baltica un partneru» finansiālās grūtības, 26.jūlijā tiesā ir iesniegts pieteikums par tiesiskās aizsardzības procesa lietas ierosināšanu. «Vitronic Baltica un partneri» ir pārliecināta, ka likumā paredzētā aizsardzība sniegs iespēju sekmīgi sakārtot attiecības ar kreditoriem un pabeigt sabiedrībai nozīmīgo publiskās un privātās partnerības projektu, kas kalpos par vērtīgu piemēru turpmākajiem sociāli nozīmīgiem publiskās un privātās partnerības projektiem Latvijā.

«Vitronic Baltica un partneri» atzīst, ka visi radari vēl nav uzstādīti, tomēr līguma neizpildei ir objektīvs pamatojums un tā nav «Vitronic Baltica un partneru» apzināta rīcība.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru