piektdiena, 2012. gada 7. septembris

Dinamo sezonas pirmajā spēlē zaudē KHL debitantiem Prāgas Lev

Rīgas «Dinamo» hokejisti šovakar KHL regulārā čempionāta pirmajā spēlē viesos ar 1:2 zaudēja līgas jaunpienācējiem Prāgas «Lev».

Rīgas «Dinamo» un Prāgas «Lev» 1:2 (1:0, 0:1, 0:1).
Karsums (Indrašis, 17); Bartečko (Klepišs, 37), Surovijs (Ņemecs, 51).
Vārtsargi: Jučers (23/21) - Peperle (19/18).
Soda minūtes: 6-4.

Spēle iesākās līdzīgā cīņā, tomēr tuvāk panākumam bija «rīdzinieki», kad iespēju izpildīt soda metienu ieguva Andris Džeriņš, kuram gan neizdevās pārspēt Tomašu Peperli. Perioda vidū labākas iespējas izcelties bija mājiniekiem, kuri divas minūtes spēlēja vairākumā, taču Māris Jučers palika nepārspēts. Nepilnas četras minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām pēc Mika Indraša piespēles vārtu priekšā ripu «Lev» «cietoksnī» raidīja Mārtiņš Karsums - 1:0. Perioda beigās teicama izdevība panākt izlīdzinājumu bija Jirži Novotnijam, pēc kura metiena ripa trāpīja pa vārtu stabu.

Arī otrajās 20 minūtēs laukumā bija vērojama līdzvērtīga spēkošanās, bet trešdaļas vidū asumu cīņai piešķīra «izplūkšanās», pēc kuras pa četrām soda minūtēm nopelnīja Gunārs Skvorcovs un Nātans Oistriks. Perioda otrajā pusē «Dinamo» komanda nesekmīgi centās realizēt skaitlisko pārsvaru, bet 17. minūtē pēc Jakuba Klepiša metiena ripa atlēca vārtu priekšā, kur veiklākais izrādījās slovāku veterāns Ļubošs Bartečko - 1:1.

Pēdējo trešdaļu aktīvāk sāka «Lev» hokejisti, kuri ieguva iniciatīvu, bet viesi atbildēja ar retiem pretuzbrukumiem. Perioda 11. minūtē bijušais Rīgas komandas uzbrucējs Tomašs Surovijs ar patālu metienu otro reizi pārspēja Jučeru - 1:2. Mača beigās «rīdzinieki» palika mazākumā un pēc Ondržeja Ņemeca metiena ripa trāpīja pa vārtu stabu, bet izgājienā divi pret vienu latviešu vārtsargu pārspēt neprata Klepišs.

Izbraukuma sērijas otro maču «Dinamo» aizvadīs sestdien, kad tiksies ar citu KHL debitanti Bratislavas «Slovan», bet pirmdien pretī stāsies Jāņa Sprukta pārstāvētā Maskavas CSKA komanda.