trešdiena, 2012. gada 5. septembris

Cenu pieaugums pēc eiro ieviešanas nebūšot nekas ārkārtējsCenu pieaugums pēc eiro ieviešanas Latvijā būs salīdzināms ar tagadējo ikmēneša inflāciju un nebūs nekas ārkārtējs, šodien Latvijas Bankas (LB) rīkotajā konferencē sacīja LB Monetārās politikas pārvaldes vadītāja vietnieks Uldis Rutkaste.
Eiropas Komisijas novērtējums maksimālajam cenu pieaugumam pēc eiro ieviešanas 2002.gadā liecina, ka eirozonā vidējā eiro ieviešanas ietekme uz inflāciju bija 0,23 procentpunkti. Atsevišķās valstīs šī ietekme atšķīrās, piemēram, Vācijā tā bija 0,22 procentpunkti, bet Spānijā 0,62 procentpunkti un Īrijā 0,69 procentpunkti.

Savukārt «Eurostat» novērtējums cenu pieaugumam pēc eiro ieviešanas jaunajās dalībvalstīs liecina, ka Igaunijā eiro ieviešanas ietekme uz inflāciju bija 0,3 procentpunkti, Slovākijā 0,25 un Maltā - 0,2 procentpunkti, informēja Rutkaste.

«Šāda ietekme nav nekas ārkārtējs un ir salīdzināma ar patlaban novērojamo ikmēneša inflāciju. Tā būs pavisam ikdienišķa ietekme,» piebilda Rutkaste.

Arī «DNB bankas» ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš piekrita, ka eiro ieviešanas ietekme uz cenu līmeni būs tuvu nullei. «Tālākā nākotnē ir iespējama pat cenu samazināšanās,» norādīja Strautiņš.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru