otrdiena, 2012. gada 25. septembris

Būtisks degvielas cenu kritums, visticamāk, gaidāms navPēdējo dienu laikā, skatoties uz tendencēm naftas tirgū, prātā neviļus nāk doma, ka vajadzētu sagaidīt nelielu degvielas cenu kritumu mazumtirdzniecībā.
Proti, nedaudz sarukusi naftas cena, lai gan esošie līmeņi joprojām uzskatāmi par augstiem. Tāpat līdz ar ASV Federālo rezervju sistēmas jauno dolāru drukāšanas kārtu samazinājusies ASV dolāra vērtība (tiesa gan, pēdējo dienu laikā ASV dolārs atkal kļūst stiprāks). Arī ASV dolāra cenas izmaiņas tradicionāli tiek sauktas par vienu no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē degvielas cenu mazumtirdzniecībā.

Katrā ziņā šo iemeslu dēļ gaidīt cenu samazināšanos degvielas uzpildes stacijās ir viens, bet realitāte, lai kā mēs to bieži vien gribētu redzēt citādāku, bieži vien ir atšķirīga. Jārēķinās, ka, piemēram, naftas un dīzeļdegvielas, benzīna cenu ietekmējoši faktori nav gluži identiski, kas neizbēgami nozīmē arī atšķirīgu cenu uzvedību.
Tāpēc, ja krītas naftas cena biržā, dažādu marku benzīna cena biržā var arī nesamazināties, jo naftas cenas izmaiņas ir tikai viens no naftas produktu cenu ietekmējošajiem faktoriem. Tiesa gan, ja naftas cenas izmaiņu ziņā jau var saskatīt tendenci, tad šajā virzienā agrāk vai vēlāk būtu jādodas arī, piemēram, benzīna cenai biržā. Savukārt pēc tam potenciālās izmaiņas var arī skart cenrāžus degvielas uzpildes stacijās.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru