trešdiena, 2012. gada 12. septembris

Bondars: Latvijai nav plāna B


Latvijai 2014. gadā ir jāiestājas eirozonā, ja mūs tur ņem. Un līdz ar to ir jānoņem visas nestabilitātes, kas ir saistītas ar dažādām valūtām de iure un de facto, uzskata bijušais Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Mārtiņš Bondars.
Viņš intervijā laikrakstam «Diena» norādījis, ka Eiropas Centrālā banka un tās vadītājs Mario Dragi izdarījis milzīgus soļus eiro glābšanai un stabilizācijai, taču Latvijai nav plāna B.

«Ja skatās, ko ir izdarījusi Eiropas Centrālā banka un Mario Dragi kungs kā Eiropas Centrālās bankas vadītājs, tad tie ir milzīgi soļi eiro glābšanai, milzīgi soļi eiro stabilizācijai. Latvijai nav plāna B. Tāda plāna vispār nav, cik ir runāts ar amatpersonām. Ja plāna B nav, tad labāk pieturēties pie tā plāna, kas ir,»  skaidrojot Latvijas nepieciešamību iestāties eirozonā, stāsta Bondars.  

Bondars atzīmē, ka esam tikuši pāri 2008./2009.gadam raksturīgajām neskaidrībām un nenoteiktībai par nākotni, taču tagad būtu jārunā par riskiem, kas eksistē Latvijas ekonomikai, sabiedrībai un valstij kā tādai.

«Viens no lielākajiem riskiem ir saistīts ar demogrāfisko situāciju. Tas ir gan esošs risks, gan ilgtermiņa risks. Jo, kā mēs to zinām, lai ekonomika normāli funkcionētu, ir vajadzīgi cilvēki – darbaspēks. Ja cilvēki vai nu izmirst, vai aizbrauc no valsts vairāk nekā atbrauc uz valsti, tad ir ļoti grūti uzturēt tās sociālās sistēmas, kas ir balstītas uz solidaritātes bāzes,» tā Bondars.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru