trešdiena, 2012. gada 12. septembris

Barrozu aicina izveidot Eiropas valstu federāciju


Eiropas Savienībai (ES) jākļūst par nacionālu valstu federāciju, lai tādējādi pārvarētu ekonomisko un politisko krīzi, sacījis Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žozē Manuels Barrozu, vēsta Reuters.
«Es aicinu izveidot nacionālu valstu federāciju. Nevis superlielvalsti, bet demokrātisku federāciju, kas var atrisināt mūsu kopējās problēmas, daloties suverenitātē tādā veidā, lai katra valsts un tās pilsoņi varētu labāk kontrolēt savu likteni,» Strasbūrā uzrunājot Eiropas Parlamentu, sacīja EK prezidents.
Ž. M. Barrozu atzina, ka, lai izveidotu federāciju, nepieciešams jauns līgums starp nacionālām valstīm. «Dziļa un patiesa ekonomiskā un monetārā savienības veidošana var tikt uzsākta izmantojot patlaban esošos līgums, tomēr pabeigt to var tikai ar jaunu vienošanos,» sacīja EK prezidents.
Visticamāk, ka Ž. M. Barrozu ierosinājums atsevišķās ES valstīs izraisīs ievērojamu pretestību, pieļauj laikraksts Wall Street Journal. Iebildumi pret Eiropas federācijas veidošanu varētu būt Lielbritānijai, kuras iedzīvotāji vēlas panākt lielāku autonomiju no Briseles.
Tāpat Ž. M. Barrozu kritizēja ES valstu līderus par to, ka tie dažādos samitos vienojas par kompromisiem, bet pēc tam no tiem atkāpjas. Eiropai nepieciešama apņēmīga rīcība, lai atrisinātu krīzi, sacīja EK prezidents. «Mēs nedrīkstam atstāt nekādas šaubas par eiro neatgriezeniskumu un godīgumu. Ir pienācis laiks izbeigt daļējus risinājumus un juceklīgas domas,» uzsvēra Ž. M. Barrozu.
«Es patiešām ticu, ka mums šoruden ir iespēja nonākt pie pagrieziena punkta. Ja Grieķija izgaisinās visas bažas par savu apņemšanos ievērot reformas, kā arī, ja līdzīgas bažas par apņemšanos palīdzēt Atēnām noturēties eirozonā kliedēs citas valstis, mēs to varam izdarīt,» klāstīja augstā amatpersona.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru