trešdiena, 2012. gada 12. septembris

Apple nāk klajā ar iPhone 5

Tehnoloģiju kompānija Apple prezentācijā Sanfrancisko nākusi klajā ar ilgi gaidīto viedtālruni iPhone 5.  Viedtālrunis ir līdz šim plānākais un vieglākais Apple ierīču klāstā - tas ir par 18% plānāks nekā iPhone 4S, bet ierīces svars sasniedz tikai 112 gramus, uzsvēra kompānija.

Jaunākais Apple viedtālrunis aprīkots ar jaunākās paaudzes komunikāciju tīklu (HSPA un LTE) atbalstu. Tāpat iPhone 5 aprīkots ar astoņu megapiskeļu aizmugurējo kameru, kā arī ar priekšējo kameru. Lai gan kameras parametri ir līdzīgi iPhone 4S, Apple prezentācijā uzsvēra, ka tās tehnoloģijas ļauj uzņemt labākas fotogrāfijas.

Ierīcei arī četru collu ir jaunais Apple tīklenes (retina) displejs 1136×640.

Prezentējot jauno ierīci Apple arī norādīja, ka tā ir aprīkota ar divas reizes jaudīgāku A6 procesoru nekā tās priekšgājējs. Tāpat jaunais iPhone 5 spējot atskaņot tīrāku skaņu nekā citi iPhone sērijas viedtālruņi. Tāpat uzlabots ir viedtālruņa balss asistants Siri. Ierīce būs piejama melnā un baltā krāsā. Viedtālrunis tiks aprīkots arī ar jaunāko Apple operētajsistēmu iOS 6.

Apple jaunās ierīces maksās sākot no 199 ASV dolāriem par 16 GB versiju, līdz 399 ASV dolāriem par 64 Gb versiju.

Jauno viedtalruni varēs pasūtīt sākot ar piektdienu, 14. septembri. Paredzēts, ka  ASV, Kanādas, Lielbritānijas, Vācijas, Francijas, Austrālijas, Japānas, Honkongas un Singapūras iedzīvotaji  iPhone 5 saņems sākot no 21. septembra. Vēl divdesmit valstīs iPhone 5 tirdzniecība tiks uzsakta oktobrī.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru