piektdiena, 2012. gada 7. septembris

Apple domā par bezmaksas interneta radioASV informācijas tehnoloģiju gigants «Apple Inc.» patlaban veic pārrunas, lai licencētu mūziku pārraidīšanai tiešsaistes radio, kas tiktu veidots līdzīgi «Pandora» bezmaksas pakalpojumam, ceturtdien vēsta laikraksts «Wall Street Journal».
Atsaucoties uz situāciju labi pārzinošiem informācijas avotiem, laikraksts norāda, ka «Apple» pakalpojums darbotos kompānijas izstrādātajās ierīcēs, tostarp viedtelefonos «iPhone», planšetdatoros «iPad» un personālajos datoros «Mac», kā arī, iespējams, datoros, kas izmanto «Microsoft Windows» operētājsistēmu.

Taču šis pakalpojums būtu liegts viedtelefoniem un planšetdatoriem, kas izmanto interneta giganta «Google» izstrādāto operētājsistēmu «Android», ņemot vērā abu gigantu sīvo cīņu par dominanci mobilajā tirgū.

«Wall Street Journal» raksta, ka licencēšanas pārrunas ir tikai sākotnējā stadijā un šāda pakalpojuma izveidei var būt nepieciešami vairāki mēneši.

Tāpat kā interneta radio «Pandora», arī «Apple» ieplānotajā pakalpojumā starp mūzikas atskaņošanu tiktu izvietotas reklāmas.

Laikraksts norāda, ka kompānija jau iepriekš apsvērusi iespēju izveidot «Pandora» konkurentu, taču atmetusi šo ieceri licencēšanas izmaksu dēļ.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru