piektdiena, 2012. gada 10. augusts

Virtonic Baltica gatavo skaidrojumu fotoradaru lietā un atturas no komentāriem


Ātruma mērīšanas kameru jeb tā saukto fotoradaru ieviesējs "Vitronic Baltica un partneri" ("Vitronic Baltica") gatavo "argumentētu situācijas skaidrojumu, kā tas paredzēts līgumā", un sīkākus komentārus par radušos situāciju nesniegs, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja "Vitronic Baltica" valdes loceklis Sergejs Borisovs.
"Iesniegsim izvērtēšanai arī savu redzējumu iespējamiem risinājumiem. Valsts policija, Iekšlietu ministrija un Ministru kabinets izvērtēs visus apstākļus un pieņems lēmumu. Tad arī redzēsim, kā varētu izskatīties projekta nākotne," elektroniskā atbildē uz "Nozare.lv" jautājumiem raksta Borisovs.
Jau ziņots, ka savā skaidrojumā "Vitronic Baltica", visticamāk, atsauksies uz negaidītām grūtībām iegūt fotoradaru izvietošanas vietām blakus esošo zemes īpašnieku piekrišanu viņu zemi izmantot elektrības kabeļu pievilkšanai, lai varētu darbināt fiksētās ātruma mērīšanas ierīces. Vācijas kompānijai "Vitronic" piederošais uzņēmumus arī apgalvos, ka "Latvijas Krājbankas" krahs pērn novembrī apgrūtinājis projekta finansēšanu.
Valsts policija (VP) 24.jūlijā paziņoja par nodomu lauzt līgumu ar "Vitronic Baltica un partneri", kas savlaicīgi nav spējis izpildīt līguma saistības uz Latvijas ceļiem uzstādīt 160 stacionāros fotoradarus. Tam sekoja paziņojums, ka 27.jūlijā tiesā ir ierosināta "Vitronic Baltica un partneri" tiesiskās aizsardzības procesa lieta. Saskaņā ar tiesas lēmumu "Vitronic Baltica un partneri" divu mēnešu laikā ir jāizstrādā un ar kreditoriem jāsaskaņo tiesiskās aizsardzības pasākumu plāns.
Pēc VP paziņojuma 20 darba dienu laikā jeb līdz 22.augustam uzņēmumam ir dots laiks sniegt paskaidrojumus par līguma neizpildi. Pēc paskaidrojumu saņemšanas VP desmit darba dienu laikā būs jāizlemj par situācijas skaidrojuma un priekšlikumu noraidīšanu un līgums tiks uzskatīts par izbeigtu ar 2012.gada 22.augustu, vai arī jāatzīst privātā partnera skaidrojums par atbilstošu un jānosaka līgumsaistību izpildīšanas termiņš, kas nedrīkst pārsniegt vienu mēnesi.
VP paziņojums par nodomu lauzt līgumu nāca pēc tam, kad līdz 23.jūlijam "Vitronic" kopumā bija uzstādījis un VP nodevis 27 stacionāros fotoradarus, bet piecās vietās ir uzstādīti betona pamati un notiek elektrības pievades darbi.
Jau ziņots, ka saskaņā ar noslēgto līgumu uzņēmumam pavisam bija jāpiegādā un jāuzstāda 160 stacionārie fotoradari, no kuriem 60 jābūt tikai butaforijām. Papildus tam komersantam jānodrošina arī 30 pārvietojamo fotoradaru darbība.
Kā rakstīts Vācijas "Vitronic" mājaslapā, ātruma mērīšanas kameras, kuras kompānija ražo, darbojas ar lāzera stariem, nevis ar mikroviļņu impulsiem, kas ir raksturīgi radara darbībai.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru