trešdiena, 2012. gada 29. augusts

Viedtelefoni nākamgad iegūs līderpozīcijas mobilo tālruņu tirgūViedtelefoni nākamgad varētu pārņemt līderpozīcijas globālajā mobilo tālruņu tirgū, galvenokārt pateicoties pieprasījuma pieaugumam gan turīgajās, gan attīstības valstīs, liecina tirgus izpētes kompānijas «IHS iSuppli» veiktais pētījums.
Uzņēmums prognozē, ka viedtelefonu tirdzniecība 2013.gadā veidos 54% no kopējā mobilo tālruņu tirgus, salīdzinot ar 46% šogad un 35% 2011.gadā.

«IHS iSuppli» norāda, ka 2013.gads būs pirmā reize, kad viedtelefoni veidos vairāk nekā pusi no mobilo tālruņu kopējā tirdzniecības apjoma, kas būs divus gadus agrāk, nekā kompānija bija prognozējusi iepriekš.

«Pēdējo 12 mēnešu laikā viedtelefonu cenas piedzīvojušas kritumu un patērētājiem kļuvis pieejams aizvien lielāks modeļu klāsts, veicinot gan zemo cenu viedtelefonu tirdzniecību tādos reģionos kā Āzijas un Klusā okeāna valstis, gan vidēja līmeņa un augstākās klases tālruņu pārdošanu ASV un Eiropā,» vēsta «IHS iSuppli».

Kompānija lēš, ka līdz 2016.gadam viedtelefoni veidos 67,4% no kopējā mobilo tālruņu tirgus.

Tāpat «IHS iSuppli» uzskata, ka līdz šā gada beigām viedtelefonu pārdošanas apjoms jau sāks pārspēt parastos mobilos telefonus, kas bieži vien aprīkoti ar kameru un vienkāršu interneta saskarni, taču tiem trūkst izsmalcinātas programmatūras un aplikācijas, kas pieejamas tādos tālruņos kā «iPhone» un «Android».

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru