otrdiena, 2012. gada 28. augusts

Valdība dod zaļo gaismu nodokļu parādu amnestijai no 1.oktobra


No 1. oktobra nodokļu parādnieki Latvijā varēs pretendēt uz vienreizēju soda naudu dzēšanu.Nodokļu atbalsta pasākumā uzņēmēji varēs pieteikties trīs mēnešus, paredz Finanšu ministrijas (FM) izstrādātais noteikumu projekts par atbalsta pasākuma īstenošanas kārtību. Šodien to atbalstīja valdība.
Jāatgādina, ka nodokļu atbalsta pasākums ir vienu reizi veicams pasākums nokavējuma naudas un 90% soda naudas dzēšanai tiem nodokļu maksātājiem, kuri līdz noteiktam datumam samaksā nodokļu atbalsta pasākuma pamatparādu un ar to saistīto soda naudu 10% apmērā. Atbalstam varēs pieteikties gan komersanti, gan fiziskas personas, kam izveidojušies uzņēmumu vai iedzīvotāju ienākuma, pievienotās vērtības, akcīzes u.c. nodokļu vai sociālo iemaksu parādi. Atkarībā no nodokļu pamatparāda apmēra Valsts ieņēmumu dienests pasākuma dalībniekiem varēs piešķirt nodokļu pamatparāda un soda naudas samaksas termiņa pagarinājumu. Par pamatparādu tiks uzskatīta summa, kas noteikta 2011. gada 1. septembrī un nav samaksāta līdz atbalsta pasākuma sākšanas dienai. Nodokļu parādu soda naudu amnestiju varētu izmantot ievērojami vairāk ekonomiskajā krīzē cietušo uzņēmēju, nekā sākotnēji cerēts, jo mainīts pamatparāda noteikšanas termiņš. Sākotnēji bija paredzēts, ka atbalsta pasākumā varēs piedalīties tie nodokļu maksātāji, kuru parādi radušies līdz 2010. gada 1. septembrim un nav samaksāti līdz iesnieguma iesniegšanai.
«No uzņēmēju skatu punkta īpaši pozitīvi vērtējams fakts, ka šo nodokļu atbalsta pasākumu varēs izmantot ne tikai uzņēmēji, kuriem parādi radušies līdz 2010. gada 1. septembrim, kā sākotnēji iniciēts, bet arī tie komersanti, kuriem parādi izveidojušies līdz 2011. gada 1. septembrim,» uzsvēra Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš. «Daudzi Latvijas uzņēmēji smagi cieta pēdējās ekonomiskās krīzes laikā 2009.-2010. gadā, un tāpēc kavējumu naudas 100% un soda naudas 90% amnestija, samaksājot nodokļu pamatparādu, ir lielisks valsts atbalsts biznesam,» secināja uzņēmējs Andris Lasmanis, uzsverot, ka šāda valsts pretīmnākšana ir ļoti ilgi gaidīta.
Saskaņā ar FM sgatavoto informāciju šā gada 1. janvārī nodokļu maksātāju nodokļu parādi kopumā veidoja 928,85 miljonus latu, tostarp 205,2 milj. latu jeb 22,1% veidoja nokavējuma nauda. Kā potenciāli atgūstami vērtējami nodokļu parādi 235,9 milj. latu apmērā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru