trešdiena, 2012. gada 8. augusts

Urbanovičs: Latvija parādījusi mazdūšību un ieguvusi nesaudžigus ienaidniekus
Krievijas polittehnologa Modesta Koļerova un «Regnum» galvenā redaktora vietnieka Igora Pavlovska pasludināšana par nevēlamām personām ir mazdūšības piemērs, ar ko Latvija ir ieguvusi nesaudzīgus ienaidniekus, aģentūrai LETA sacīja apvienības «Saskaņas centrs» (SC) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.
Urbanovičs pauda, ka ir pazīstams ar abām minētajām personām, taču ciešāk ar viņiem kontaktējoties ĀM darbinieki, piemēram, diplomātiskos pasākumos Sanktpēterburgas pievārtē. «Nav šaubu, ka Koļerovs ir ar asu prātu un asu mēli, prot būt skarbs un ne vienmēr ir komplimentārs pret Krievijas kaimiņvalstīm,» akcentēja SC frakcijas priekšsēdētājs.

Politiķis prognozē, ka tagad Latvijai būs apgrūtinātāks dialogs ar «šo kungu pausto viedokli», kurš ir pārstāvēts arī Krievijas varas aprindās. Savukārt Koļerovs un Pavlovskis kļūs vēl nesaudzīgāki savos izteikumos.

SC līderis arī vēlas, lai ĀM atklāj informāciju, kāpēc šie abi cilvēki ir pasludināti par nevēlamiem. Viņš uzskata, ka lakoniskais paziņojums par to, ka šo personu aktivitātes ir «vērstas pret Latvijas drošības interesēm» neko neizsaka. Urbanovičs pieļauj, ka ĀM rīcībā ir plašāka informācija un nav zināms, vai šī neesot ar «specdienestu kariņiem» saistīta lieta.

Kā ziņots, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (RP) pieņēmis lēmumu par Latvijai nevēlamām personām pasludināt Krievijas prezidenta Vladimira Putina bijušo padomnieku un bijušo ziņu aģentūras «Regnum» vadītāju Koļerovu un Igoru Pavlovski.

Lēmums pieņemts, jo Latvijas kompetentās iestādes sniegušas informāciju par Koļerova un Pavlovska Latvijā slēptā veidā īstenotajām aktivitātēm, kas vērstas pret Latvijas drošības interesēm, tostarp teritoriālo vienotību un valsts ekonomisko drošību, aģentūru LETA informēja ĀM Preses un informācijas departamentā.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru