ceturtdiena, 2012. gada 30. augusts

Tiesa noraida AKKA/LAA prasību pret «Radio SWH»Ceturtdien Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesa lēma par labu «Radio SWH» un noraidīja Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūras / Latvijas Autoru apvienības (AKKA/LAA) pieteikumu aizliegt raidstacijai atskaņot mūziku, kamēr tā nav piekritusi biedrības noteiktiem autoratlīdzības apmaksas noteikumiem.
«Radio SWH»  pavēstīja, ka šis lēmums gan vēl neatrisina abu pušu diskusiju par autoratlīdzību apmēru.

Kā jau vēstīts, lai gan 2003. gadā Augstākā tiesa noteica, ka radio būs jāmaksā biedrībai atlīdzība autoriem 2% apmērā no radio ieņēmumiem, AKKA/LAA tomēr nepiekrīt šādam lēmumam, prasot maksāt vismaz 3,45% no kopējā apgrozījuma.

«Mēs priecājamies par šādu pozitīvu lēmumu, jo pretējā gadījumā aizliegums raidstacijai atskaņot mūziku nodarītu nesamērīgu kaitējumu ne vien raidstacijai, bet arī radītu zaudējumus AKKA/LAA pārstāvētajiem autoriem. Mēs joprojām vēlamies veikt visus nepieciešamos autoratlīdzības maksājumus, taču, kā jau minējām iepriekš, vēlamies, lai tie būtu samērīgi. Esam gatavi sēsties pie sarunu galda ar AKKA/LAA, lai vienotos par abpusēji pieņemamu rīcību un samaksas kārtību gan «Radio SWH», gan «SPIN FM»,» skaidro «Radio SWH» valdes priekšsēdētājs Jānis Šipkēvics.

Pašlaik «Radio SWH» ir nomaksājis AKKA/LAA autoru atlīdzību atbilstoši 2003. gadā Augstākās tiesas apstiprinātajiem licences līguma noteikumiem par laika periodu līdz 2012. gada 31.martam.

Ja pusēm neizdosies vienoties par abpusēju pieņemamu autoratlīdzības apmaksas apjomu pārrunu ceļā, tad šo jautājumu turpinās skatīt tiesa.

«Jāatceras, ka «Radio SWH» sniedz atbalstu Latvijas mūziķiem ne tikai apmaksājot aprēķināto autoratlīdzību. Katru gadu mēs vairākus simtus tūkstošus latus ieguldām pašreklāmās, atbalstot mūziķu koncertus un CD. Piemēram, pērn «Radio SWH» un «Radio SWH+» pašreklāmās ieguldīja vairāk nekā 200 tūkstošus, bet šogad – jau aptuveni 170 tūkstošus latu,» piebilst Šipkēvics.

AKKA/LAA sabiedrisko attiecību speciālists Reinis Briģis biznesa portālam «Nozare.lv» teica, ka nav izslēgta iespēja tiesas nolēmumu pārsūdzēt. «Autoru organizācijas mērķis ir novērst jau vairāk nekā piecus gadus ieilgušo situāciju, kad raidorganizācija turpina uz autoru rēķina gūt peļņu, nenoslēdzot licences līgumu. Savukārt «Radio SWH» taktika līdz šim ir bijusi izmantot tiesvedību kā līdzekli, lai noildzinātu autoratlīdzības maksājumus uz vairākiem gadiem,» situāciju raksturoja AKKA/LAA pārstāvis.

Briģis pauda nožēlu, ka pēc šī tiesas nolēmuma «Radio SWH» turpināšot atrasties priviliģētākā stāvoklī nekā citas raidstacijas, kuras godprātīgi maksā autoriem vienādu atlīdzību par vienādu mūzikas izmantojumu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru