pirmdiena, 2012. gada 13. augusts

Tele2, Bite un LMT turpina «rīvēties» un «kosties»
Telekomunikāciju jomā problēmu risināšanā vairāk būtu jāiesaistās SPRK. Lai gan numura saglabāšanas pakalpojumam, kad lietotājs var pāriet pie cita mobilo sakaru operatora, saglabājot numuru, būtu jānorisinās dienas laikā, šobrīd šajā jomā operatoru «rīvēšanās» nav beigusies.
«Gada laikā regulators it kā ir izpildījis ES Direktīvas prasības savos noteikumos, taču nav nodrošinājis to reālu ieviešanu ikdienā, atstājot to tikai operatoru rokās un līdz ar to arī iespējas patvaļai,»  norāda Bite Latvija pārstāve Lita Grafa. Latvijā jebkuram mobilā telefonam lietotājam ir tiesības mainīt mobilo sakaru operatoru, turklāt šim pārejas procesam, saskaņā ar ES direktīvu, jābūt nodrošinātam dienas laikā. «Diemžēl situācija nav tik viennozīmīgi vienkārša un dažiem klientiem pāreja tiek apgrūtināta. Proti, pēdējo piecu mēnešu laikā, kopš stājušies spēkā jaunie numuru pārnešanas noteikumi, Latvijas Mobilais telefons (LMT) patvaļīgi ir aizkavējis 4016 numura pārnešanu no LMT uz Biti,» informēja L. Grafa, uzsverot, ka regulators, kā vienīgā institūcija, kas varētu situāciju noregulēt, pārāk nesteidzas.

«Tā kā LMT joprojām turpina daļā gadījumu aizturēt numurus ilgāk nekā paredzēts, klientiem, kuri vēlas mainīt operatoru, netiek nodrošināta numuru pārnese paredzētajā laikā un klients tā rezultātā pat var uz laiku palikt bez sakariem,»  līdzīgu novērojumu pauž Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs. LMT Klientu apkalpošanas dienesta direktors Viktors Locāns pārmetumus noraida. «LMT ievēro likumus un noteikumus operatora maiņas jautājumos. Konkurenti kārtējo reizi cenšas panākt izmaiņas regulējumā un padarīt pārejas procesu necaurspīdīgāku. Mēs neuzskatām par lietderīgu iesaistīties gadiem ilgos un neauglīgos strīdos par likumu interpretāciju. Gan klientiem, gan operatoriem ir svarīgi vienādi, skaidri saprotami un izpildāmi noteikumi. Ja kāds tos neievēro, pārkāpējus ir jāsoda. Bet kā zināms, sodus par negodīgu komercpraksi vairākkārt ir saņēmusi tieši Bite,» akcentēja V. Locāns.
Jomas uzraudzībā vairāk vajadzētu iesaistīties arī Patērētāju tiesību aizsardzības centram (PTAC), piebilst V. Vancovičs. «Pēdējā laikā LMT un LMT pilnībā piederošais uzņēmums ZetCOM piekopj praksi zvanīt mūsu klientiem, uzdodoties par Tele2, vērtējam kā neētisku telemārketinga paņēmienu,» uzsvēra V. Vancovičs. PTAC pamatuzdevums ir sekot likuma ievērošanai šajā jomā, tāpēc Tele2 par konkrēto gadījumu vēlas redzēt aktīvu PTAC rīcību. Tuvāko dienu laikā Tele2 iesniegs savu iesniegumu PTAC. «LMT telemārketinga speciālisti, tāpat kā citi nozares pārstāvji, ir zvanījuši konkurentu klientiem un piedāvājuši pārnākt uz LMT tīklu, taču nekad nav uzdevušies par Tele2 vai kāda cita operatora darbiniekiem,» iebilst LMT preses sekretārs Jānis Vēvers.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru