piektdiena, 2012. gada 17. augusts

Sāk disciplinārlietu pret augstu VID ierēdni
Kā aģentūru LETA informēja VID Komunikācijas daļā, disciplinārlieta ir ierosināta par pilnvaru pārsniegšanu, ja tā dēļ valsts interesēm nodarīts būtisks kaitējums, kā arī par amata pienākumu nolaidīgu vai nekvalitatīvu pildīšanu, ja tā dēļ valsts interesēm nodarīts būtisks kaitējums. Disciplinārlietu plānots izskatīt līdz šā gada 23.novembrim.


VID norāda, ka Lubgans joprojām ir Administratīvās pārvaldes Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas un uzraudzības daļas Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas nodaļas vadītājs un saņem šim amatam noteikto atalgojumu - viņš saņem samazināto atalgojumu salīdzinājumā ar atalgojumu, kas noteikts pārvaldes direktora amatam. Šos amata pienākumus viņš pilda kopš jūlija.

Jau ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aizturējis Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Lielo nodokļu maksātāju pārvaldes direktoru Valdi Lubganu un kādu privātuzņēmēju, iespējams, no SIA «Gādība», kuru tur aizdomās par nodokļu nomaksas izziņu viltošanu, kas uzņēmējam ļāva sekmīgi piedalīties 14 Daugavpils domes un novada pašvaldību iepirkumos.

Lubgans ir atzīts par aizdomās turamo pilnvaru pārsniegšanā un dienesta viltojumos, taču ne visos 14 gadījumos izziņas viltojis tieši viņš - dažkārt to darījis pats uzņēmējs.

Kā iepriekš ziņoja KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks, kriminālprocess par noziedzīgiem nodarījumiem saistībā ar komercsabiedrības iesaistīšanos Daugavpils pilsētas domes un novada pašvaldību iepirkumos sākts šā gada 24.aprīlī.

Izmeklēšanas gaitā noskaidrots, ka komercsabiedrība laikā no 2010.gada janvāra līdz 2012.gada februārim piedalījusies pašvaldības izsludinātajos publiskajos iepirkumu konkursos, neraugoties uz nodokļu parādiem un iesniedzot viltotas vai nepatiesu ziņu saturošas VID izziņas.

Kopumā šī komercsabiedrība ir uzvarējusi 14 konkursos, galvenokārt saistībā ar būvdarbiem. 13 iepirkumi bijuši par vairāk nekā 100 000 latu, taču kopējā iepirkumu summa ir lēšama 2,5 miljonu latu apmērā, pavēstīja Streļčenoks.

Šajā kriminālprocesā 16.maijā aizdomās turamā statuss piemērots uzņēmējam par ļaunprātīgu pilnvaru izmantošanu, dokumentu viltošanu un to izmantošanu, bet 14.maijā - VID amatpersonai. Abiem aizdomās turamajiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp amatpersonai - arī aizliegums pildīt noteiktus amata pienākumus.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru