otrdiena, 2012. gada 28. augusts

Šadurskis: ja iekļausimies eiro klubiņā, būšu laimīgākais cilvēks«Pateikšu nepopulāru lietu. Visi krituši histērijā par eiro krīzi, tāpēc unisonā arī te kliedz – Latvijai nav vajadzīgs iet eirozonā! Tomēr – ja pazemināsim inflāciju, izpildīsim kritērijus un varēsim 
sasniegt uz 2014. gadu nolikto mērķi par iekļaušanos eiro klubiņā, būšu laimīgākais cilvēks,» intervijā laikrakstam Latvijas Avīze sacījis Eiroparlamenta deputāts profesors Kārlis Šadurskis (Vienotība).
«Jo, lai cik stipra būtu lata zona un cik vāja eirozona, Latvijas ekonomika vienmēr būs tikai maza Eiropas saimniecības daļiņa. Mūsu tirdzniecības bilance pārsvarā ir ar Eiropas Savienību, un lats ir piesaistīts eiro – tad kāpēc mums ciest visus eiro grūtumus, bet nesaņemt nevienu eiro bonusu?» sacījis K. Šadurskis.
«Domāju, eirozona veiksmīgi tiks galā ar problēmām. Paspekulēšu Grieķijas jautājumā. Lai arī tagadējā valdība solās dzīvot taupīgi un pildīt prasības, maz ticams, ka viņi spēs to izdarīt. Taču Grieķijas varbūtējā iziešana no eirozonas draud ar tādu šausmu ainu, ka citas maz disciplinētās valstis nekavēsies pievērsties taupībai un līdzināties ar apdomīgākajām ziemeļvalstīm. Kad būs kaut cik sakarīga vienošanās par izstāšanās nosacījumiem, kad grieķi atgriezīsies pie drahmas un kad nākamajā dienā drahmas vērtība nogāzīsies bezdibenī ar sekojošo nevaldāmo inflāciju, tad Itālija, Spānija, Portugāle nopietni pārvērtēs situāciju. Lai cik smagi bija Latvijas pārbaudījumi, mēs tomēr smagākajam esam cauri, un gribu teikt, ka tālākais būs lēns, piesardzīgs, tomēr kāpiens uz augšu,» uzskata Eiroparlamenta deputāts.
Intervijā viņš izteicies arī par problēmām saistībā ar Vanšu tiltu Rīgā. «Ziniet, kas man iekritis acīs kā stulbuma kalngals? Ka labi noauguši vīri formas tērpos ik pa metram dežurē uz Vanšu tilta, gaidot nākamo «klinšu kāpēju». Gadiem nevar izspriest – notīt vantis ar dzeloņdrāti, eļļot vai aprīkot ar signalizāciju. Tagad policisti, kas vaktē, drīzāk izaicina pārdrošniekus, nevis atbiedē,» savu sašutumu paudis K. Šadurskis.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru