pirmdiena, 2012. gada 20. augusts

Rimšēvičs: būtu nepareizi laist garām iespēju ieviest eiroIeviešot eiro Latvija tikai iegūs, un nav vajadzības atlikt iestāšanos eirozonā, intervijā Reuters, pavēstījis Latvijas Bankas vadītājs Ilmārs Rimšēvičs.
«Problēmas [eirozonā] tiek atrisinātas. Katru dienu situācija paliek nedaudz labāka. Ieviest eiro Latvija ir gatava vairāk nekā jebkad. Būtu nepareizi laist garām šādu izdevību,» sacīja I. Rimšēvičs.
Latvijas Bankas vadītājs norādīja, ka viens no eiro ieviešanas ieguvumiem būtu atbrīvošanās no valūtas maiņas izmaksām, ar kurām patlaban saskaras uzņēmēji un patērētāji, kā arī valdība, kad apkalpo valsts parādu latos.
«Tāpēc, ka mums nav eiro, mums ir zemāks eksporta līmenis, zemākas investīcijas un zemāka nodarbinātība. Eiro ir jaunas darbavietas, budžeta ieņēmumi un vēl viena iespēja Latvijai apsēsties pie viena galda ar pasaules lielākajām ekonomikām,» sacīja I. Rimšēvičs.
Centrālās bankas vadītājs arī norādīja, ka varas iestādēm nepieciešams izskaidrot, ka ieguvumi no eiro ieviešanas pārsniedz zaudējumus, ieskaitot 28 miljonus latu, kurus Latvijai, pēc iestāšanās eirozonā, vajadzēs iemaksāt bloka glābšanās fondā.
Pievienoties eirozonai Latvija iecerējusi 2014. gadā. Igaunija eiro ieviesa 2011. gadā, bet Lietuvas prezidents un Centrālā banka pieturas pie nogaidošākas pozīcijas, norāda Reuters.
Db.lv jau vēstīja, ka iepriekš sarunā ar Latvijas Radio I. Rimšēvičs atzina, ka pašlaik tiek dzīvots «zaudētā desmitgadē». Pēc centrālās bankas vadītāja vārdiem, situācija Spānijā un Itālijā ir nostabilizējusies. Tirgi ir noticējuši valdību apņēmībai nepalielināt budžetu deficītus.
I. Rimšēvičam norādīja, ka situācija ir smaga, bet tā ir apzināta, secinājumi ir izdarīti un norit ļoti smags darbs pie taupības pasākumiem.
Vēstīts arī, ka ministrijām eiro ieviešanas izdevumu segšanai nākamajos divos gados nepieciešami 8,392 miljoni latu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru