otrdiena, 2012. gada 14. augusts

Rimšēvičs: 90%, ka sliktāk vairs nebūs

«Man ir tāda sajūta, ka situācija [Eiropā] ir smaga, taču tā ir apzināta. Secinājumi ir izdarīti. Šajās valstīs [Grieķija, Spānija, Portugāle] notiek smags darbs pie taupības pasākumiem. Ar naudas drukāšanu šo krīzi nevar atrisināt. Mēs redzam, ka eirozonā ir iestājies miers, daudzas lietas ir izdarītas. Tuvākās nedēļas rādīs, vai pacietība tiks izsmelta, vai tiks papildināta,» sarunā Latvijas Radio otrdien sacīja bankas vadītājs.

Rimšēvičs negrib 100% apgalvot, ka Eiropā un arī Latvijā sliktāk vairs nebūs, tomēr par 90% viņam ir šāda pārliecība. «Ja nāk klāt neapzināta informācija [par situāciju Eiropas valstīs], tad situācija var mainīties,» uzskata viņš.

Vienlaikus Rimšēvičs norāda, ka Eiropas ekonomikas atkopšanās no krīzes būs ilgstoša. «Šeit jāsaka, ka labu ziņu nav. Tas būs ilgs un mokošs process, daudzi ekonomisti to nosaukuši par zaudēto desmitgadi. Būs vēl septiņi grūti gadi. Cerams, ka tie būs pieci gadi, taču tas būs ilgs un stagnējošs process.»

Latvijas Bankas vadītājs kārtējo reizi arī atzīmēja, ka Latvija joprojām tērē nenopelnītu naudu. «Tomēr es domāju, ka valdība rūpējās, lai tādā eirorijā, kāda bijām 2006. un 2007.gadā, mēs vairs nebūtu.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru