piektdiena, 2012. gada 31. augusts

PTAC direktore: Tele2 pastāvīgi uzkāpj vienam un tam pašam grābeklim«Taisni otrādi – jutāmies apbēdināti.» Tā, vaicāta, vai justs gandarījums, apturot Tele2 reklāmu, kurā tika reklamēta mobilo tālruņu iegāde bez maksas, atbildējusi Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) direktore Baiba Vītoliņa.
«Diemžēl šī nebija pirmā reize, kad mums iznākusi saķeršanās ar Tele2,» viņa akcentējusi intervijā laikrakstam Latvijas Avīze.
«Ik gadu par šo uzņēmumu esam spiesti skatīt vismaz vienu negodīgas komercprakses lietu. Viena no pēdējām bija šie patērētājiem pilnīgi nesaprotamie Zelta zivtiņas cenrāži. Diemžēl Tele2 ir uzņēmums, kurš pastāvīgi uzkāpj vienam un tam pašam grābeklim. Rodas iespaids, ka tam ir izdevīgi neievērot likumu prasības,» skaidrojusi B. Vītoliņa.
Db.lv jau rakstīja - PTAC ir atzinis mobilo sakaru operatora Tele2 reklāmas kampaņu «Bezmaksas telefons pirmklasniekam» par maldinošu un agresīvu komercpraksi.
«Šogad Zelta Zivtiņas pirmklasnieku telefonu kampaņas noteikumi ir identiski tādai pašai mūsu kampaņai pērn. Pagājušajā gadā no PTAC puses nesekoja nekādas pretenzijas, no kā var secināt, ka Zelta Zivtiņa ievēroja labu reklāmas praksi. Tāpēc tagad esam patiesi izbrīnīti par PTAC atšķirīgo attieksmi vienādos apstākļos – sajūta ir kā loterijā. Vēlamies saprast šīs PTAC publiskās kampaņas patiesos iemeslus – vai valsts administratīvais resurss netiek izmantots konkurences ietekmēšanai,» iepriekš pauda Tele2 komercdirektors Jānis Spoģis.
«Jāatzīst, reklāmās nepārdomāti lietojot vārdus «bez maksas», uzņēmumi būtībā maldina savu preču un pakalpojumu patērētājus. Piemēram, Tele 2 reklāmā piedāvāja pirmklasniekiem mobilos tālruņus bez maksas. Bet, noslēdzot līgumu, atklājās, ka par pakalpojumu klientam jāmaksā vismaz 1,75 lati mēnesī veselu gadu.
Pirms dažiem gadiem 1. septembrī Tele 2 dāvināja bērniem SIM kartes. Mēs redzējām, kā pēc tam bērni vilka savus vecākus uz veikaliem, pieprasot nopirkt mobilos tālruņus. Negodīgas komercprakses aizlieguma likumā noteikts, ka nav pieļaujama ne patērētājus maldinoša, ne agresīva komercprakse,» Latvijas Avīzei skaidrojusi B. Vītoliņa.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru