pirmdiena, 2012. gada 6. augusts

Pļaviņam un Šmēdiņam šodien cīņa par iekļūšanu pusfinālā

Cīņu par iekļūšanu Londonas olimpisko spēļu pusfinālā šodien aizvadīs Latvijas pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš, tiekoties ar amerikāņiem Džeikobu Gibu/Šonu Rozentālu, kuri tiek uzskatīti par spēles favorītiem. Mača sākums pulksten 21 tiešraidē LTV7 kanālā.

Šo pāru uzvarētājs turpinās cīņu par medaļām.

Astotdaļfināla mačā ar 17. numuru izliktie latvieši 2:0 (21:18, 21:16) apspēlēja norvēģus Tarjeiju Skārlunnu un Martinu Spinnangru, kuriem turnīrā 18. numurs. Savukārt Gibs/Rozentāls ar rezultātu 2:0 (21:14, 22:20) uzvarēja Konstantīnu (22) Semjonovu un Sergeju Prokopjevu no Krievijas.

Latvijas komanda turnīrā vēl nav piedzīvojusi nevienu zaudējumu, četros mačos piekāpjoties tikai vienā setā, kamēr ar ceturto numuru izliktais ASV pāris zaudējis vienu maču apakšgrupu turnīrā. Viņi pārliecinoši 2:0 (21:10, 21:16) pārspēja arī Aleksandru Samoilovu un Ruslanu Sorokinu.

«Ir lieliski sasniegt vēl vienu ceturtdaļfinālu,» uzskata Rozentāls. «Esmu cīnījies četrus gadus, lai atgrieztos šeit. Tā kā esmu priecīgs un gatavs cīņai.»

«Pļaviņš/Šmēdiņš ceturtdaļfinālā noteikti cīnīsies līdz pēdējam,» atzina Rozentāls. «Mums nepieciešams spēlēt labi un darīt visu, ko varam.»

Pļaviņš un Šmēdiņš jau nodrošinājuši vismaz dalītu 5. vietu, kas ir Latvijas pludmales volejbola labākais sasniegums.
Visi pusfinālisti tiks noskaidroti šodien.

Vēl pirmdien no Latvijas sportistiem Londonas olimpiskajās spēlēs piedalīsies Artūrs Plēsnieks. Viņš pl. 17.30 sāks startu svarcelšanā (B grupa) svara kategorijā līdz 105 kg.

Tikmēr plkst. 23.05 finālā 3000 metru kavēkļu skrējienā piedalīsies Poļina Jeļizarova.

Londonas olimpiskās spēles noslēgsies 12. augustā.