trešdiena, 2012. gada 1. augusts

Nevar atrast vainīgos par valodas likuma neievērošanu «Jaunajā vilnī»
Valsts valodas centram (VVC) sagādā grūtības atrast vainīgo par valodas likuma normu neievērošanu Krievijas TV šova pasākumā «Jaunais vilnis», kura laikā Jūrmalā uzraksti bija izvietoti tikai krievu valodā.

VVC Valodas kontroles daļas vadītājs Antons Kursītis pastāstīja, ka runa ir par uzrakstiem, kas atradās koncertzāles teritorijā, taču, tā kā VVC nav bijusi iespēja pasākuma norises teritorijā iekļūt, centra rīcībā ir vien no ielas fotografēti attēli. Ir sākta lietvedība, bet nav īstas skaidrības, kurš par to būtu atbildīgs – festivāla rīkotāji vai koncertzāles saimnieki, atzina Kursītis.

Viņš arī teica, ka nākamgad šim pasākumam VVC sāks gatavoties jau laikus un vairākus mēnešus pirms koncertiem sazināsies ar rīkotājiem, lai inspektoriem būtu iespēja iekļūt konkursa norises teritorijā un pārbaudīt, vai viss ir kārtībā. «Pasarg dies, tie koncerti jau mūs neinteresē, bet tikai tas, vai viss ir ievērots,» sacīja Kursītis.

Šogad Krievijas TV šova «Jaunais vilnis» sakarā ierosināta viena pārbaudes lieta, līdzīgi kā pērn. Toreiz gan sods tika uzlikts Jūrmalas domei par «necieņu pret valsts valodu», jo dome bija saskaņojusi «Jaunā viļņa» slavas alejas veidošanu Dzintaros, kur izvietotas bronzas plāksnes ar uzrakstiem tikai angļu valodā. Šis sods gan esot pārsūdzēts.

Krievijas TV šovs «Jaunais vilnis» Latvijas kūrortpilsētā ik gadu pulcē Krievijas un arī pašmāju šovbiznesa zvaigznes, politiķus un uzņēmējus.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru