ceturtdiena, 2012. gada 16. augusts

Microsoft un Nokia gatavojas izbojāt Apple iPhone 5 "ballīti"Tehnoloģiju kompānijas Nokia un Microsoft 5. septembrī paredzējušas rīkot kopīgu konferenci, kuras laikā, visticamāk, tiks prezentēts jaunākais Windows Phone 8 viedtālrunis. Somijas un ASV kompāniju pasākums paredzēts nedēļu pirms, kā tiek prognozēts, Apple iepazīstinās ar savu jaunāko iPhone 5, vēsta britu laikraksts The Daily Telegraph.
Lai gan Somijas kompānija neesot sniegusi plašāku informāciju par plānoto pasākumu, tās vadītājs Stīvens Elops trešdien norādīja, ka Nokia drīzumā nāks klajā ar jaunu viedtālruni, kas izmantos Microsoft jaunāko operētājsistēmu. Savukārt Apple savu jaunāko iPhone sērijas viedtālruni varētu prezentēt 12. septembrī Sanfrancisko notiekošā pasākumā.

Dažādu grūtību nomocītā Nokia un Microsoft cer, ka nākošās paaudzes Windows Phone ierīces spēs sekmīgi cīnīties ar tādiem grandiem kā Samsung. Iepriekš jau tika vēstīts, ka Nokia zaudēja savu pasaules lielākā tālruņu ražotāja statusu, piekāpjoties Samsung.
Aizvadītajā gadā Nokia atteicās no savas viedtālruņu operētājsistēmas Symbian un noslēdza savienību ar Microsoft. Savienības ietvaros tapa Lumia viedtālruņi, kas tika labi uzņemti, taču to pārdošanas apjomi bijuši vidēji. Neskatoties uz to, Nokia vadītājs norāda, ka turpinās iesākto stratēģiju.
Tikmēr starptautiskā reitingu aģentūra Standard and Poor’s (S&P) samazinājusi kompānijai Nokia piešķirto reitingu no BB+ līdz BB-, iemetot to vēl dziļāk tā sauktā «miskastes statusa» teritorijā. S&P skaidro, ka Somijas kompānijai, neskatoties uz starptautisko atpazīstamību, joprojām saglabājas augsts biznesa risks.
 Nokia jūlijā slēdza savu pēdējo rūpnīcu Somijā un ražošanu pilnībā pārcēla uz Āziju. «Lēmums pārcelt ierīču montāžu uz Āziju ir saistīts ar mūsu tirgus situācijas uzlabošanu,» norādīja kompānija. «Strādājot tuvāk mūsu piegādātājiem, mēs ticam, ka spēsim tirgū ieviest inovācijas daudz ātrāk un rezultātā būsim daudz konkurētspējīgāki.»

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru