otrdiena, 2012. gada 21. augusts

Microsoft plāno piedāvāt jaunu licenču variantu līdz ar Windows 8 tirdzniecības uzsākšanuŠobrīd privātpersonas var iegādāties Windows izmantošanas licences šādos formātos: jauninājums (jauninot no vecākas/vienkāršākas Windows versijas), OEM (pērkot veikalā kopā ar jaunu datoru) un Retail – ja nepieciešams vienkārši iegādāties Windows licenci. Līdz ar Windows 8 pārdošanas uzsākšanu, Microsoft plāno vēl vienu licences veidu – šāds pieņēmums izdarīts pētot Microsoft Windows 8 licencēšanas noteikumus.

Jaunās licences nosaukums ir “Personal Use License for System Builder” – šī licence būs ļoti līdzīga pašlaik pieejamajai OEM licencei, taču to varēs iegādāties arī tie, kas datoru saliek paši, vēlas izmantot Windows 8 virtuālajā datorā vai uzstādīt Windows 8 uz citas diska partīcijas datorā, kurā jau ir uzstādīta licencēta Windows kopija.

Būtībā, jaunā licence ļaus iegādāties Windows 8 par (paredzams) OEM versijai līdzīgu cenu arī tiem cilvēkiem, kas savu datoru saliek no detaļām, kas iegādātas pie dažādiem tirgotājiem. Esošie OEM licenču pārdošanas nosacījumi paredz, ka Windows OEM licenci drīkst iegādāties tikai kopā ar nokomplektētu, darbīgu datoru.

Atliek paciesties vēl nedaudz vairāk, kā 2 mēnešus un taps skaidrs, kāds tieši ir Microsoft plāns šī licences modeļa sakarā un attiecīgi – kāda būs šādas licences cena.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru