pirmdiena, 2012. gada 13. augusts

Luksofors ar fotoradara funkciju: sarkanā gaisma deg nepārtraukti


Pagājušajā nedēļā uz šosejas Rīga-Jelgava pie Olaines uzlikts luksofors, kas līdzīgi kā fotoradars reaģē uz ātruma pārsniegšanu. Par gājēju drošību tas rūpējās gana labi, taču autovadītājiem satraukties ir iemesls.
Latvijas Radio ziņo, ka gājēju pāreja uz šosejas, kura darbojas šis luksofors, ir viens no melnajiem punktiem autoceļu kartē. Desmit gadu laikā bīstamajā vietā notikuši vairāk kā 90 satiksmes negadījumi, bojā gājuši 11 cilvēki, 28 ievainoti.

Tagad gājēji šajā vietā var justies droši, bet autovadītāji nav pieraduši pie negaidītiem noteikumiem un var radīt arī bīstamus manevrus, jo īpaši tāpēc, ka sarkanā gaisma iedegas teju nepārtraukti, vēstī radio.

Edgars Jelgavas šoseju pie Olaines šķērsojis bieži, un tas bijis bīstami, tomēr tagad, kad uzstādīts luksofors, velobraucējs jūtas drošāk. Arī satiktais Aleksandrs uzsver, drošāk ir šķērsot ielu, bet autobraucējiem situācija izveidojusies bīstama.

«Luksofors, protams, ir laba ideja, bet tas cik bieži tas ieslēdzas- slikta. Vakar piemēram, te bija divas avārijas, jo visi pieraduši, ka luksofora nav un brauc ar lielu ātrumu, tad strauji bremzē. Ja ir poga gājējiem, pienāc, piespied, pārej pāri un viss kārtībā, bet tagad visu laiku deg sarkanā gaisma, tā ir kaut kāda nejēdzība,» stāsta Aleksandrs.


Jau ziņots, ka minētajā vietā pagājušajā ceturtdienā notikuši vairāki ceļu satiksmes negadījumi, lai gan ierīces uzstādītāji šāda luksofora nepieciešamību pamato ar satiksmes drošību.

SAISTĪTIE RAKSTINav komentāru:

Ierakstīt komentāru